Torres cipeli a Liverpoolt – videó

A hetek óta botladozó Liverpool hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Sunderland felett a Premier League 32. fordulójában. A Bundesligában kikapott a Hamburg.

A negyedik – egyben BL-indulást garantáló – helyre pályázó Liverpool igyekezett minél hamarabb kicsikarni a vezető találatot, s a vörösök iparkodását már a harmadik percben siker koronázta.

Reina hosszú kirúgása után a balszélről befele cselező Torres előbb két védőt megtáncoltatott, majd egy remek lövéssel éles helyzetből kilőtte a bal felső sarkot.

Liverpool-Sunderland – Torres gólja:

A Liverpool a gólt követően is támadásban maradt, ám Torres, Gerrard és Agger (kétszer is) hibázott, míg Gerrard szögletébe belestukkoló Maxi Rodriguez fejesénél Gordon védett hatalmasat. A 32. percben az addig parádés védések sorozatát bemutató Gordon is csak tétlenül szemlélte, ahogy az előrehúzódó Glen Johnson előbb megtréfálja Malbranque-ot, majd a Turneren megpattanó lövése utat talál a kapuba. A félidő hajrájában Torres kapufát lőtt – a Liverpool megérdemelt előnnyel vonulhatott pihenőre.

kikapott a Hamburg

A Hamburg egygólos vereséget szenvedett a Borussia Mönchengladbach vendégeként a Bundesliga 28. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Bundesliga, 28. forduló:
Mönchengladbach-Hamburg 1-0 (1-0)
Gól: Brouwers (43.)
Hoffenheim-Freiburg 1-1 (0-0)
Gól: Simunic (80.), illetve Idrissou (64.)
Az élcsoport:
1. Schalke 58 pont, 2. Bayern München 56, 3. Leverkusen 53, 4. Dortmund 49, 5. Werder Bremen 48, 6. Hamburg 44, 7. Stuttgart 41 (41-36), 8. Frankfurt 41 (37-40)

Szünet után a Liverpool ott folytatta, ahol korábban abbahagyta. Gerrard kiválóan dirigált, s bár Torres az első kecsegtető szituációt elszórakozta, egyórányi játék után megduplázta góljai számát. Johnson a tizenhatos sarkánál egy lövőcsel után a spanyolhoz továbbított, aki előbb kicselezte a kapust, majd az üres kapuba helyezett. A folytatásban Rafa Benítez három ászát is lecserélte, az eredmény azonban nem változott: az FC előrelépett az ötödik pozícióba.

premier league, 32. forduló

Liverpool-Sunderland 3-0 (2-0)
Anfield Stadium, 43 121 néző. Vezette: Phil Dowd
Gól: Torres (3., 60.), G. Johnson (32.)
Liverpool: Reina – G. Johnson, Carragher, Agger, Insua – Maxi Rodriguez, Mascherano, Gerrard (El Zsar, 81.), Babel – Kuyt (Aquilani, 71.), Torres (Ngog, 78.)
Sunderland: Gordon – Bardsley, M. Turner, A. Ferdinand, Richardson – Campbell, Henderson (Zenden, 78.), Cana, Cattermole (Da Silva, 46.), Malbranque (K. Jones, 51.) – D. Bent

Burnley-Blackburn 0-1 (0-1)
Gól: Dunn (20., 11-esből)

1. Manchester United 72 pont, 2. Chelsea 71, 3. Arsenal 68, 4. Tottenham 58 (31 mérkőzés), 5. Liverpool 54, 6. Manchester City 53 (30), 7. Aston Villa 51 (31), 8. Everton 49