Nagy esélyt szalasztott el a Milan – videó

A Milan nem tudott élni az Inter szombati botlásával - 1-1-es döntetlent játszott a vendég Napolival a Serie A 29. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A milánói együttes győzelme esetén az élre kerülhetett volna a tabellán, mivel szombaton az Inter csak egy pontot tudott elhozni Palermóból.

A nápolyiak ellen Nesta nélkül felálló hazaiak Thiago Silva megpattanó lövésével már a 9. percben helyzetbe kerültek, ellenben a Napoli szerezte az első gólt. Lavezzi betört a tizenhatoson belülre, s okosan visszagurított labdájára – Abbiatin kívül két védő is fejre állt – Campagnaro időben érkezett.

Nem sokkal később Patót izomfájdalmai miatt elveszítette a hazai gárda, ám a 25. percben a védők között átkígyózó Inzaghi gólra váltotta Ronaldinho kiugratását. A folytatásban a Milan nem tudott mit kezdeni a déliek gyors kontráival, így alábbhagyott a gólt követő huszáros lendület, sőt, a hajrában Quagliarella lövését Pirlo a gólvonalról hárította.

Fordulás után a Milan megpróbált tempót váltani, s már a második félidő elején vezetést szerezhetett volna, ám Seedorf lövésszerű átadásáról Thiago és Inzaghi is elkésett. Ronaldinho egy-egy ívelt passza után előbb Flamini majd Inzaghi elől mentettek a bekkek (illetve De Sanctis kapus), a másik oldalon Quagliarella durrantott fölé.

Milan-Napoli – összefoglaló:

A mérkőzés végén előbb Mancini rontott úgy, hogy már csak a nápolyi kapussal állt szemben, majd De Sanctis Seedorf szabadrúgásánál is nagyot védett. A Milan nem tudta legyűrni vendégét, s ez azt jelenti, hogy megmaradt egypontos hátránya. Koman Vladimir csapata, a Bari 1-1-re végzett a vendég Parmával.
A magyar légiós nem kapott játéklehetőséget.

serie a, 29. forduló

Milan-Napoli 1-1 (1-1)
Giuseppe Meazza, 47 800 néző. Vezette: Bergonzi
Gól: Inzaghi (26.), illetve Campagnaro (13.)
Milan: Abbiati – Oddo (Antonini, 59.), Favalli, Thiago Silva, Zambrotta – Pirlo, Flamini, Seedorf (Huntelaar, 80.) – Pato (Mancini, 14.), Ronaldinho – F. Inzaghi
Napoli: De Sanctis – Grava, P. Cannavaro, Rinaudo, Campagnaro – Maggio (Dossena, 84.), Pazienza, Gargano, Hamsik (Denis, 87.) – Lavezzi – Quagliarella (Cigarini, 76.)

Atalanta-Livorno 3-0 (1-0)
Gól: Padoin (13.), Chevanton (50.), Pinto (54.)

Bari-Parma 1-1 (0-1)
Gól: Masiello (85.), illetve Zenoni (36.)

Cagliari-Lazio 0-2 (0-2)
Gól: Rocchi (4.), Floccari (37.)

Chievo-Catania 1-1 (0-0)
Gól: Pellisier (64.), illetve Lopez (74., 11-esből)

Siena-Bologna 1-0 (1-0)
Gól: Larrondo (10.)

Az élcsoport:
1. Inter 60 pont, 2. Milan 59, 3. Roma 56, 4. Palermo 47, 5. Juventus 45 (28 mérkőzés), 6. Sampdoria 44 (28), 7. Genoa 42 (49-49, 12 győzelem), 8. Napoli 42 (37-35, 10)