A Pápa ismét legyőzte az Újpestet

A korábbi lila-fehér kedvenc, Véber György irányította Pápa legyőzte a vendég Újpestet a labdarúgó Soproni Liga 19. fordulójának zárómeccsén.

Az idén eddig még nyeretlen házigazdák augusztusban, a Szusza Ferenc Stadionban is diadalmaskodni tudtak.

Az első félidőt aktívabban kezdte az Újpest, de a legnagyobb ziccereket is elhibázta és egy pontrúgás után vezetést szerzett a Pápa.

A második játékrészben megpróbáltak egyenlíteni a vendégek, ám Rajczi ütés miatt a 63. percben mehetett zuhanyozni. A találkozó hátralévő részében a hazaiak az eredmény tartására törekedtek – sikerrel.

soproni liga, 19. forduló

Lombard Pápa-Újpest 1-0 (1-0)
Pápa, 3000 néző. Vezette: Kassai
Gól: Tóth G. (38.)
Kiállítva: Rajczi (63.)
Pápa: Szűcs L. – Venczel, Tóth G., Farkas A., Rajnay – Varga G. (Granát, 75.), Gyömbér, Heffler – Bárányos – Orosz (Mészáros M., 59.), Bali (Jovánczai, 92.)
Újpest: Balajcza – Szokol, Vermes, Vaskó, Pollák – Simek (Martin, 68.), Vasziljevics (Korcsmár, 75.), Millar, Varga R. (Foxi, 77.) – Kabát, Rajczi

Az élcsoport:
1. DVSC 43 pont (41-23), 2. Videoton 43 (41-19), 3. Győri ETO 36, 4. Újpest 32, 5. ZTE 31 (18), 6. MTK 27, 7. Lombard Pápa 26