Vadóczék kikaptak Madridban – videó

A tíz emberrel játszó Atlético Madrid egy hajrában szerzett góllal legyőzte az Osasunát, s így az élboly után eredt.

A madridi Vicente Calderón stadionban az első félidő jellegzetes taktikai csatát eredményezett; egyik csapat sem tudott felülkerekedni, bár az egyik oldalon Agüero majd Forlán,Jurado és a közelről fölé fejelő Antonio Lopez, a másik kapu előtt Juanfran és Masoud is komolyan veszélyeztetett.

Térfélcsere után az Osasuna tűnt veszélyesebbnek, s Vadóczék előtt nagy lehetőség nyílt, amikor Simao egy megkésett belépőért megkapta második sárgalapját. A kiállítás miatt átszervezett Atlético úgy tűnt, nem bírja majd erővel, Juanfrann távoli lövését De Gea csak nehezen védte, míg percekkel később Vadócz távoli bombáját nem kis szerencsével tudta fölé tolni a hazaiak kapusa.

A madridiak ugyanakkor nem adták fel, s ellentámadásokkal igyekeztek megzavarni a vendégcsapatot. A hajában Agüero kapkodott el egy helyzetet – az argentinnál jobb helyzetben lévő Balde hiába várt az átadásra -, viszont a 79. percben okosan hozta helyzetbe Juradót, aki a bal felső sarokba csavart.

A folytatásban az Atlético állta a vendégek rohamait, így megnyerte a találkozót, s a 10. helyre lépett előre.

Atlético-Osasuna – összefoglaló

primera división, 26. forduló

Atlético-Osasuna 1-0 (0-0)
Vicente Calderón, 38 360 néző. Vezette: Ayza Gamez
Gól: Jurado (79.)
Kiállítva: Simao (57.)
Atlético: De Gea – Ujfalusi, Perea, Alvaro Dominguez, Antonio Lopez – Jurado (I. Camacho, 90.), Raul Garcia, Paulo Assuncao, Simao – Forlán (Balde, 61.), Agüero (Valera, 84.)
Osasuna: Ricardo – Azpilicueta, Sergio (Josetxo, 46.), Miguel Flano (Calleja, 84.), Monreal – Nekounam, Vadócz – Juanfran, Shojaei (Galan, 75.), Camunas – Pandiani

Az élcsoport:
1. Real Madrid 65 pont (71-21), 2. Barcelona 65 (64-16), 3. Valencia 47, 4. Sevilla 44, 5. Mallorca 43, 6. Deportivo 42,…10. Atlético 34,…13. Osasuna 31