Czink kikapott az első fordulóban

Czink Melinda két 6:2-es játszmában kikapott a japán Date Krumm Kimikótól az Indian Wells-i tenisztorna első fordulójában.

A versenyszerű játékhoz 12 év szünet után, tavaly visszatért japán teniszező végig fölényben játszott Czink ellen.

Date Krumm egy nappal 39. születésnapja előtt – még szeptemberben – ünnepelhette nyolcadik egyesbeli sikerét a WTA-sorozatban. Nála idősebben csak az amerikai Billie Jean King nyert tornát, még 1983-ban, Birminghamben, ő akkor 39 éves, 7 hónapos és 23 napos volt.

A 27. helyen kiemelt, az első körben erőnyerő Szávay Ágnes várhatóan pénteken kezd, ellenfele a svájci Stefanie Vögele vagy a tajvani Csan Jüng-jan lesz. A tornát sikerrel kezdte a belga Justine Henin, a hosszú szünet után januárban visszatért volt világelső 6:2, 6:2-re intézte el a szlovák Magdalena Rybarikovát. A férfiak főtábláján csütörtökön kezdődnek a küzdelmek.