Vereséggel debütált a Vasas olasz trénere

A Vasas hazai pályán egy góllal kikapott a játéknap előtt sereghajtó Nyíregyházától a Soproni Liga 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A hazaiak olasz trénere, Giovanni Dellacasa vereséggel debütált a kispadon, míg a nyírségiek sikerükkel megelőzték a Diósgyőrt.

A Vasas korán vezetést szerzett, majd ezt követően kiegyenlített mezőnyjáték zajlott. A félidő hajrájában aztán gyors gólváltás történt.

A második játékrészben többnyire a vendégek irányították a játékot, de fölényük sokáig nem vezetett eredményre, aztán az utolsó percekben két góllal a maguk javára fordították a mérkőzést.

soproni liga, 16. forduló

Vasas-Nyíregyháza 2-3 (2-1)
Illovszky Stadion, 1000 néző. Vezette: Veizer
Gól: Divics (10.), Hrepka (40.), illetve Struhar (45.), Hrepka (öngól, 89.), Kovacsevics (91.)
Vasas: Végh – Balog Zs., Kovács G., Mileusnics, Katona – Remili (Kincses, 76.), Bakos, Pavicsevics, Benunesz (Tandari, 87.) – Hrepka, Divics
Nyíregyháza: Ovszijenko – Miskolczi, Balbinot, Kovacsevics, Varga K. – Struhar, Davidov, Abdelali – Honma (Pákolicz, 62.), Andorka, Bugerra

Az élcsoport:
1. Videoton 36 pont, 2. DVSC 34, 3. Újpest 29 (25-21), 4. Győr 29 (21-10), 5. ZTE 26 (29-24, 15 mérkőzés), 6. MTK 26 (28-18), 7. Kaposvár 25,…11. Vasas 19, 15. Nyíregyháza 13