Leszakadóban a Roma

A Serie A-ban a milánói csapatok kiválóan zárták a napot, ellenben a Roma csak döntetlent ért el a nápolyi derbin.

A közelmúltban remek formában játszó, az Európa Ligából viszont kipottyanó rómaiak több kulcsjátékos – így Totti, Toni és Pizarro – nélkül utaztak délre, a Napoli részéről elsősorban a Santacrocét és Dossenát nélkülöző védelem volt foghíjas.

A két együttes nem teketóriázott sokat, előbb Hamsik majd Vucinic helyzete is mutatta, mindkét gárda győzelemre törekszik. A továbbiakban Lavezzi, illetve Julio Baptista távoli kísérlete érdemelt említést, ám az első játékrészben az összes helyzet kimaradt: a legnagyobb Maggio nevéhez fűződött, a válogatott játékos földre fejelt labdája kevéssel szállt el a felső léc fölött.

A vendéglátó kezdte jobban a második félidőt, mégis a Roma került előnybe. A tizenhatos baloldalán betörő Baptistát Campagnaro csak szabálytalanul tudta megállítani, s a sértett nem hibázott a büntetőpontról. A másik oldalon Quagliarella is elesett, de Rizzoli nem „ette meg” alakítását – tény, hogy Juan hozzáért, viszont indokolatlanul nagyot esett -, a San Paolo füttykoncertje ellenére sárgalappal jutalmazta a csatárt.

Nem sokkal később már kettővel vezetett a Roma, Vucinic igazolta, hogy éles szögből is életveszélyes. A Napoli nem zuhant össze, Denis fejesénél már Doni is verve volt – a labda azonban centikkel elsuhant a kapufa mellett. A 75. percben viszont már nem hibázott az argentin; távolról lőtt a vendégkapuba.

A hajrában már-már úgy tűnt, a Napoli nem tud egyenlíteni, de a kezező Méxes gondoskodott a pontosztozkodásról. A büntetőt Hamsik váltotta pontra. Mindkét gárda megőrizte hosszú veretlenségi sorozatát: a Napoli ebben az idényben otthonában még nem kapott ki, míg a Roma legutóbbi 16 bajnoki találkozóján nem szenvedett vereséget.

Pato duplázott a bergamóiak ellen (MTI/EPA)

A Roma – meglehetősen halovány – bajnoki reményeit tovább rontotta, hogy az éllovas Inter és a tabellán második Milan is nyert. A bajnok hátrányból fordítva már az első félidőben letudta az Udinese elleni találkozót, míg a Milan elsősorban Pato remeklésének köszönhetően lépett túl a kitartó Atalantán.

serie A, 26. forduló

Napoli-Roma 2-2 (0-0)
San Paolo, 45 000 néző. Vezette: Rizzoli
Gól: Denis (75.), Hamsik (90., 11-esből), illetve Baptista (59., 11-esből), Vucinic (65.)
Napoli: De Sanctis – Campagnaro (Zuniga, 67.), P. Cannavaro, Rinaudo (Cigarini, 81.) – Maggio, Gargano, Pazienza (Denis, 65.), Aronica – Hamsik , Lavezzi – Quagliarella
Roma: Doni – Méxes, Juan, Burdisso – M. Motta, De Rossi, Taddei, Perrotta, Riise – Julio Baptista (Faty, 76.), Vucinic

Milan-Atalanta 3-1 (2-0)
Gól: Pato (29., 41.), Borriello (62.), illetve Valdes (56.)

Chievo-Cagliari 2-1 (1-0)
Gól: De Paula (33.), Granoche (78.), illetve Astori (51.)
Kiállítva: Marcolini (60.), illetve Nainggolan (71.)

Genoa-Bologna 3-4 (3-2)
Gól: Suazo (7., 38.), Sculli (18.), illetve Buscé (11.), Adailton (28., 56., 79., utóbbit 11-esből)

Livorno-Siena 1-2 (1-0)
Gól: C. Lucarelli (11., 11-esből), illetve Calaio (80.), Maccarone (91.)
Kiállítva: Moro (51., Livorno)

Parma-Sampdoria 1-0 (0-0)
Gól: Zaccardo (57.)

Udinese-Inter 2-3 (1-3)
Gól: Pepe (2.), Di Natale (52., 11-esből), illetve Balotelli (6.), Maicon (21.), D. Milito (45+1.)

Az élcsoport:
1. Inter 58 pont, 2. Milan 54, 3. Roma 51, 4. Juventus 41 (40-33, 25 mérkőzés), 5. Napoli 41 (34-29), 6. Palermo 40 (35-31, 25), 7. Sampdoria 40 (32-32)