A Schalke legyőzte Hajnalékat – videó

A Hajnal Tamást csereként bevető Borussia Dortmund egygólos vereséget szenvedett a Schalke vendégeként a Bundesliga 24. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A Ruhr-vidéki derbi első félidejében a nagy harc és helyzetek ellenére nem változott az eredmény, szünet után viszont Rakitic a tizenhatoson belül szabálytalankodott Valdezzel szemben, s a büntetőt Sahin értékesítette.

Kevesebb mint húsz perc elteltével válaszolt a házigazda, Schmitz beívelését követően Höwedes egyenlített fejjel, míg a hajrában Rakitic egy remekbeszabott góllal törlesztett – a horvát középpályás Edu passzából szép mozdulattal csavart Weidenfeller hálójába.

Schalke-Dortmund – összefoglaló:

A Schalke így megerősítette harmadik helyét a táblázaton, az egy meccsel többet játszó gelsenkircheniek hátránya egy pont az éllovas Bayer-Bayern duó mögött. A magyar válogatott középpályás csereként lépett pályára a találkozó 73. percében.

bundesliga, 24. forduló

Schalke-Dortmund 2-1 (0-0)
Gelsenkirchen, Veltins Arena, 61 673 néző. Vezette: Gräfe
Gól: Höwedes (66.), Rakitic (83.), illetve Sahin (47., 11-esből)
Schalke: Neuer – Rafinha, Höwedes, Bordon, Schmitz – Kluge, Rakitic – Farfan, Sanchez (Moritz, 46., Baumjohann 65.) – Kuranyi, Edu (Asamoah, 84.)
Dortmund: Weidenfeller – Owomoyela, Szubotics, Hummels (Felipe Santana, 82.), Schmelzer – S. Bender (Kehl, 86.), Sahin – Blaszczykowski, Zidan (Hajnal, 73.), K. Grosskreutz – Valdez

Az élcsoport:
1. Leverkusen 49 pont (50-20, 23 mérkőzés), 2. Bayern 49 (49-20, 23), 3. Schalke 48, 4. Hamburg 40 (23), 5. Dortmund 39, 6. Werder Bremen 35 (46-28, 23), 7. Frankfurt 35 (30-30, 23)