Fordított a Debrecen

Eredményes hajrával két góllal nyert saját közönsége előtt a címvédő Debrecen a 80. percig vezető Diósgyőr ellen a labdarúgó Soproni Liga tavaszi idényének pénteki nyitányán.

A vártnál alacsonyabb színvonalú első félidővel “lepték meg” a csapatok a szurkolókat.

Az aktívabb hazai gárda megszerezhette volna a vezetést, de a 36. percben Coulibaly ziccert hibázott. Nem sokkal a játékrész vége előtt öngóllal a DVTK került előnybe.

A fordulás után jó darabig nem történt jelentős változás, ám a hajrában előbb Laczkó, majd kevéssel utána Rudolf mattolta a már-már győztesnek tűnő vendégeket. A hazai sikert Mijadinoski tette biztossá.

soproni liga, 16. forduló

DVSC-Diósgyőr 3-1 (0-1)
Debrecen, 6000 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gól: Laczkó (80.), Rudolf (83.), Mijadinoski (90.), illetve Laczkó (öngól, 43.)
DVSC: Poleksic – Bodnár (Dombi 46., Szakály P. 50.), Mészáros, Mijadinoski, Laczkó – Yannick, Varga, Ramos, Czvitkovics – Rudolf, Coulibaly (Feczesin, 62.)
DVTK: Malinauskas – Bognár, Gal, Supic, Zámbó – Dobos (George, 56.), Vukadinovics, Lippai – Brnovics (Somorjai, 79.) – Roszel (Sadjo, 72.), Bajzát

Az élcsoport:
1. DVSC-TEVA 34 pont, 2. Videoton 33 (15 mérkőzés), 3. Újpest 29 (15), 4. ZTE 26 (29-24, 15), 5. Győr 26 (18-10, 15), 6. MTK 25 (15)