Bajnokok Ligája – percről percre

Az Inter hazai pályán legyőzte a Chelsea-t, a Sevilla pedig 1-1-es döntetlent ért Moszkvában a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések:

Internazionale (olasz)-Chelsea (angol) 2-1 (1-1)
Milánó, San Siro, v.: Mejuto Gonzalez (spanyol)

Gól: D.Milito (3.), Cambiasso (55.), ill. Kalou (50.)

Inter: Julio Cesar – Maicon, Samuel, Lúcio, J. Zanetti – Sztankovics (Muntari, 85.) Cambiasso, Motta (Balotelli, 58.) – Sneijder – Eto’o (Pandev, 68.), Milito

Chelsea: Cech (Hilário, 61.) – Ivanovics, Ricardo Carvalho, Terry, Malouda – Ballack, Mikel, Lampard – Anelka, Kalou (Sturridge, 78.) – Drogba

Gól

3. perc: Milito egy csellel becsapta Terryt, és 12 méterről a jobb alsóba lőtt (1-0).

50. perc: Ivanovics asszisztálása mellett Kalou 19 méterről egyenlített, a labda megpattant Julio Cesar előtt, s így védhetetlenül a kapu bal oldalába vágódott (1-1).

55. perc: újra vezet az Inter! Cambiasso első lövését még blokkolták a védők, másodjára azonban a másik saroknál „ragadt” Cech mellett a bal alsóba lőtt (2-1).

Végeredmény:

CSZKA Moszkva (orosz)-Sevilla (spanyol) 1-1 (0-1)

Moszkva, Luzsnyiki Stadion, v.: Brych (német)

Gól: Mark Gonzalez (66.), ill. Negredo (25.)

CSZKA Moszkva: Akinfejev – V. Berezuckij, Ignasevics, A. Berezuckij, Szennyikov – Aldonyin, Semberas, Kraszics, Honda (Mamajev, 83.), Mark Gonzalez – Necid

Sevilla: Palop – Stankevicius, Escudé, Fazio, Adriano (Perotti, 59.) – Romaric, Zokora – Jesus Navas, Renato (Acosta, 89.) Fernando Navarro – Negredo (Kanouté, 77.)

Gólok

25. perc: Jesus Navas jobboldali beadása után középen két védő és a kivetődő kapus is elvétette a labdát, Negredo viszont már nem: hat méterről lőtt a hálóba (0-1).

66.perc: a chilei Mark Gonzalez 30 méterről bombázott a kapu bal oldalába (1-1).