Euroliga: kiestek Szivósék

A Honvédot a Kőér utcában is simán legyőzte a belgrádi Partizan a férfi vízilabda Euroliga vasárnapi, főtáblás csoportmeccsén, miáltal öt forduló után is százszázalékos maradt. A magyar együttes búcsúzott az El-től.

Eleve rosszul indult a mérkőzés, mivel a négyes másik párjában a montenegrói Budva szombat este nyert (11-9) a görög Olympiakosz ellen, ezzel eldőlt, hogy a magyar gárda már semmiképpen sem juthat be az Euroliga negyeddöntős mezőnyébe, bárhogyan is végez a Partizannal.
Tán e tény is közrejátszott abban, hogy Szivós Mártonék gyengén, bizonytalanul kezdtek, míg a világ egyik legjobb csapataként jegyzett belgrádiak a vezetés megszerzése után 3-1-re elhúztak. A folytatásban 3-2-re, majd 4-3-ra felzárkózott a hazai együttes, a nagyszünet után azonban már 6-3-as vendégvezetést mutatott az eredményjelző, miután a Honvéd legjobbját, Szivóst cserével végleg kiállították.

Nagyjából annyi tétje maradt innentől az összecsapásnak, hogy megússza-e súlyos verés nélkül a Honvéd. A harmadik negyedben 6-4 után 8-4-re lépett meg a pólós “partizánok” osztaga, amely a befejező nyolc percben visszafogottabb játékkal is könnyedén vitte el mind a három pontot. A Honvéd dicséretére legyen mondva, hogy a hajrában – 9-4-ről – legalább elfogadható, 9-6-os vereségre “szépítette” a végeredményt.

A Honvéd a március 3-i zárókörben a görög Olympiakosz otthonában szerepel.

Ketten még reménykednek

A Vasas és az Eger még bekerülhet az első számú európai sorozat legjobb nyolc együttese közé.

A negyeddöntős részvételhez az kell, hogy a bajnoki címvédő Vasas a március 3-i, utolsó csoportkörben Horvátországban, a Jug Dubrovnik vendégeként nyerjen, mert ebben az esetben a 13 ponttal élen álló montenegrói Primorac Kotor mögött – amely már megnyerte a kvartett küzdelmeit – megkaparintja a második, még továbbjutást érő pozíciót. A lehetőséget az teremtette meg a piros-kékek számára, hogy egyfelől szombaton, Budapesten 14-7-re verték a görög Panionioszt, másfelől pedig a Jug 14-10-re kikapott Kotorban.

Az Egernek is a saját kezében van a sorsa, s annyiból még kedvezőbb is a helyzete a Vasasnál, hogy a hevesi gárda hazai környezetben vívhatja ki a negyeddöntős részvétel jogát. Ehhez annyi a teendője, hogy a bő két hét múlva esedékes befejező fordulóban, a Bitskey uszodában – akár csak egyetlen góllal is, de – legyűrje orosz riválisát, a Szintyezs Kazanyt, amely szombaton hazai medencében is simán, 15-8-ra alulmaradt a már csoportgyőztes olasz Pro Reccóval szemben.

euroliga, főtábla, csoportmeccsek

C csoport:
Domino Honvéd – Partizan Beograd (szerb) 6-9 (2-3, 1-2, 1-3, 2-1)
A magyar góldobók: Gór-Nagy 3, Marnitz, Mezei, Szivós 1-1

Budva (montenegrói) – Olympiakosz (görög) 11-9 (3-4, 6-2, 2-0, 0-3)

Az állás: 1. Partizan 15 pont, 2. Budva 9, 3. Olympiakosz 3 (41-45), 4. Honvéd 3 (37-55)

“Magyaros csoportok”
B csoport:
TEVA-Vasasplaket – Panioniosz (görög) 14-7 (3-2, 3-1, 4-1, 4-3)
Primorac Kotor (montenegrói) – Jug Dubrovnik (horvát) 14-10 (2-3, 4-2, 6-1, 2-4)

Az állás: 1. Kotor 13 pont, 2. Dubrovnik 7, 3. Vasas 6, 4. Panioniosz 3