Vége Dzsudzsákék szenzációs menetelésének – videó

Háromból egy magyar sem jutott be csapatával a holland kupa elődöntőjébe. Spanyolországban a Sevilla továbbjutott, Olaszországban viszont elbukott a Milan a kupában.

Megszakadt a PSV Eindhoven 38 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, miután a csapat hazai pályán, 3-0-s vereséget szenvedett a Feyenoordtól a holland kupa negyeddöntőjében. A találkozón ezúttal nem kapott játéklehetőséget Dzsudzsák Balázs, a PSV idei legeredményesebb játékosa.

A találkozón a rotterdamiak már a 34. percben kétgólos előnyben voltak, a hajrában pedig a kitámadó PSV-védelmet harmadszor is mattolták. A csapat marokkói középpályása, Karim El Ahmadi duplázott, a harmadik találat pedig a korábbi Barca-klasszis, Giovanni van Bronckhorst nevéhez fűződik.A PSV ezt megelőzően utoljára 2008. március 15-én kapott ki tétmeccsen, éppen a Feyenoordtól (1-0).

Búcsúzott a kupától Fehér Csaba és Babos Gábor együttese is, a NAC Breda szintén hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a másodosztályú Go Ahead Eagles együttesétől, míg a NEC Nijmegen hosszabbításban maradt alul 3-2-re az Ajaxszal szemben. Babos végigvédte csapata mérkőzését, Fehér 81 percet játszott a Bredában.

Sevilla-Deportivo 0-1

Milan-Udinese 0-1

európai kupameccsek

Holland-kupa, negyeddöntők:
PSV Eindhoven-Feyenoord 0-3
Gól: El Ahmadi (20., 87.), Van Bronckhorst (34.)

Ajax-NEC Nijmegen 3-2 (hosszabbítás után)
Gól: 43. De Zeeuw (43.), Alderweireld (112.), De Jong (114.), illetve Vleminckx (83.), Van Eijden (93.)

Sparta Rotterdam-Twente 0-4
Gól: Perez (23.), N’Kufo (38., 81.), Ruiz (85.)

NAC Breda-Go Ahead Eagles 1-2
Gól: Gorter (72. tizenegyesből), illetve De Groot (65., 76.)