Szetthátrányból nyert Szávay

Czink Melinda után a második számú magyar női teniszező is megnyerte első meccsét az új évben. Szávay Ágnes három szoros szettben győzte le kínai ellenfelét Brisbane-ben.

Szávay Ágnes bejutott a brisbane-i tenisztorna női versenyének második fordulójába, azaz a legjobb 16 közé. A magyar játékos hétfőn Peng Su-ajjal mérkőzött, s három szettben bizonyult jobbnak kínai ellenfelénél.
Szávay jól kezdett, 3:0-ra elhúzott, ázsiai riválisa azonban az első játszmában fordítani tudott. A második szakasz kiegyenlített játékot hozott, de ebben már a magyar teniszező volt határozottabb, mint ahogy a harmadikban is, mikor Peng csupán két játékot nyert. Az összecsapás 2 óra 20 percig tartott.

nyilatkozat

“Végre megtört a jég, sikerült győznöm Ausztráliában. Az első játszma elején jól ment a játék, ám utána sokat rontottam és elveszítettem a játszmát. A folytatásban azonban már nem volt gond, és aminek külön örülök, a szerva is jól ment. Alaposan elfáradtam, de ez amolyan jóleső fáradtságnak nevezhető. A tavaly nyári budapesti torna óta nem ment ennyire jól a tenisz.”

Szávay a második körben a negyedik helyen kiemelt Daniela Hantuchovával játszik, aki szintén három játszmában nyert a selejtezőből feljutott orosz Jekatyerina Ivanova ellen. Hantuchova és Szávay eddig kétszer találkoztak WTA-tornán és mindkét alkalommal (New Haven 2007, Párizs 2008) a Vasas játékosa diadalmaskodott.

A másik magyar, Czink Melinda, aki vasárnap legyőzte a cseh Lucie Hradeckát, a negyeddöntőbe jutásért a szintén cseh Barbora Zahlavova Strycovával mérkőzik. Eddig két alkalommal játszottak WTA-tornán, 2004-ben Zahlavova Strycova nyert, míg tavaly Birminghamben – füvön – a magyar játékos nagyon simán, 6:2, 6:3-ra verte 23 esztendős riválisát.