Juhászék Amszterdamban jutottak tovább – videó

A Juhász Rolanddal felálló Anderlecht 3-1-re nyert az Ajax otthonában az Európa Liga csoportküzdelmeinek zárófordulójában, ezzel bejutott a legjobb 32 közé. Két olasz csapat is búcsúzott.

A brüsszeli gárda úgy lépett pályára Amszterdamban, hogy nyernie kellett, hisz a temesváriakat Zágrábban fogadó Dinamo győzelme – és egy esetleges Anderlecht-vereség – esetén megelőzte volna a belgákat.

A találkozót az Ajax kezdte támadóbb felfogásban, az első percekben inkább a hollandoknál volt a labda – ám az első helyzet a vendégek előtt adódott, s abból gól is lett. Boussoufa baloldali szabadrúgása után Lukaku fejelt Stekelenburg kapujába.

A gól megfogta a vendéglátókat, és az RSC a 22. percben egy kontra nyomán növelte előnyét: Oleguer butácska megmozdulása után Biglia szerzett labdát, a passzával Legear nyargalt el, s a hosszú oldalon érkező Lukaku ismét villant. Pár kósza Ajax-támadás – Pantelics hagyott ki két kisebb lehetőséget – után eldőlt a mérkőzés.

Előbb Boussoufa kapufáról kipattanó labdájáról késett le Van Damme, majd ismét a brüsszeliek marokkói légiósa teremtett helyzetet, s beívelésére ezúttal Legear érkezett pontosan – az első kísérletbe belevetődő Stekelenburg keze érintette a labdát, ám a török Cakir játékvezető megadta a találatot. A szünetre háromgólos brüsszeli vezetéssel vonultak le a csapatok.

Ajax-Anderlecht – összefoglaló:

A folytatásban az Anderlecht megelégedett az eredmény tartásával, s ez a 77. percig sikerült. Ekkor De Jong átadására Emanuelson érkezett, s kíméletlenül lőtt. Több gól viszont nem esett, így az Ajaxot megelőző Anderlecht csoportelsőként jutott a legjobb 32 közé. A magyar válogatott védő végigjátszotta a mérkőzést.

A Salzburg 1-0-ra győzött Villarreal otthonában, így hibátlan teljesítménnyel jutott a legjobb 32 közé. A G csoport másik találkozóján a Primavera-játékosokkal teletűzdelt, már korábban kiesett Lazio otthonában kapott ki a bolgár Levszkitől, s az olasz teljesítményt tovább rontotta a Genoa Valencia elleni hazai veresége.

A hektikus találkozón Bruno fura fejessel szerzett vezetést Unai Emery együttesének, ám a szünet után Crespo egyenlített, s a Genoa ekkor több ízben is közel került az eredmény megfordításához – azonban az idő ellen is küzdő olaszok támadásszövésébe sok hiba csúszott.

A hajrában a kitámadó genovaiakat többször is meglepte a Valencia; a spanyolok első lehetőségét, a Joaquin felrúgásáért megítélt büntetőt, Villa még kihagyta ugyan, a ráadás perceiben viszont ellentámadásból – a kapuját elhagyó Scarpi a felezővonalnál bóklászott – megszerezte a győztes gólt.

Genoa-Valencia – összefoglaló:

A Genoa kiesett, a csoportot megnyerő spanyolok mögött a Slavia Prahát legyűrő Lille jutott tovább.

európa liga, csoportkör, 6. forduló

A csoport:
Ajax (holland)-Anderlecht (belga) 1-3 (0-3)
Gól: Emanuelson (77.), illetve Lukaku (13., 22.), Legear (43.)

Dinamo Zagreb (horvát)-Timisoara (román) 1-2 (0-0)
Gól: Scutaru (öngól, 80.), illetve Bucur (67.), Goga (84.)
Végeredmény: 1. Anderlecht 11 pont (9-4, továbbjutott), 2. Ajax 11 (8-6, továbbjutott), 3. Dinamo 6, 4. Timisoara 5