Bravúros döntetlen a spanyolok ellen

Izgalmas végjátékban, Zácsik Szandra hat másodperccel a vége előtt szerzett góljával 21-21-es döntetlent játszott a magyar női kézilabda-válogatott a spanyolokkal a kínai világbajnokság középdöntőjének első fordulójában.

A spanyolok két győzelemmel, a magyarok két vereséggel érkeztek a középdöntőbe, a legjobb 12 közé. Szucsánszki ezúttal magas láz, Vérten sérülés miatt nem játszhatott.

Kapkodva kezdett a magyar csapat, ezt Barno két góllal büntette. Az irányítóvá előrelépett Tomori szépített, majd Tóth Tímea hétméterest rontott, igaz, Mangue is hibázott a büntetővonalról. A 10. percben még csak 3-3 találat esett, aztán gyorsítottak a spanyolok, és sorozatban háromszor is betaláltak Herrnek.

Ezt a lélektani előnyüket nem használták ki, ugyanis nem tudtak elszakadni. A sok csere és az időkérés megtette hatását a magyar oldalon, majd 8-7-es spanyol vezetésnél Jorge Duenas szövetségi kapitány kért időt. A szünetig változatlanul rengeteg volt a pontatlanság, az Eb-ezüstérmes spanyolok 10-8-as vezetéssel vonultak el pihenőre.

A második félidő elején – több kimaradt helyzetet követően – Zácsik egyenlített (10-10). Aztán a spanyolok is magukhoz tértek, sorra értékesítették a heteseket, 15-12-re elléptek, és emberhátrányuk alatt is megmaradt ez a különbség. A 48. percben pedig 17-15 állt az eredményjelzőn.
GALÉRIA

GALÉRIA

Ahogy fogyott az idő, úgy lett egyre feszültebb mindkét gárda, a bírók sorra adták a kiállításokat. 18-16-nál, az 52. percben Mátéfi Eszter időt kért. Két gyors góllal egyenlő lett, de Juhászt a hajrában gáncsolásért piros lappal kiküldték. Sikerült túlélni a létszámhátrányos két percet, és hat másodperccel a vége előtt Zácsik egyenlített.

A döntetlen abból a szempontból is értékes, hogy a magyarok nem vezettek, ráadásul a gólfelelős Tóth Tímea egyszer sem volt eredményes, és két meghatározó játékos – Szucsánszki és Vérten – nem léphetett pályára. Vasárnap, közép-európai idő szerint 10:15 órakor az olimpiai és Európa-bajnok Norvégiát legyőző koreaiak következnek.

Nyilatkozatok

Mátéfi Eszter szövetségi kapitány:
„Olykor ‘ellenszélben’ játszottunk, de több szót nem szeretnék erre vesztegetni, mert nagyon sok technikai hibát követtünk el, ezek többsége ki nem kényszerített hiba volt, olykor csak egymás lábához vagdostuk a labdát. A bíráskodásról csak annyit: nem egyformán ítélték meg a belemenéseket és a hétmétereseket. A lányok hatalmas szívvel küzdöttek, büszke vagyok rájuk. Arra azonban nem, hogy az első félidőben gyakorlatilag bent maradtunk az öltözőben, pedig egész nap azt mondogattam nekik, hogy ez már egy középdöntő, ráadásul a másik csoport győztesével játszunk. Nagyon fiatal együttessel raboltunk pontot a spanyoloktól, ez előremutató a jövőre nézve. Sajnálom, hogy nem nyertünk, igaz az is, hogy egyetlen pillanatig nem vezettünk.”

Zácsik Szandra:
„Kőkemény meccs volt, nehezen melegedtünk be, a spanyolok meg nagyon pörögtek. Az is baj volt, hogy nem játszottuk végig a támadásainkat, sokszor hamar ellőttük a labdát. A védekezésben próbáltunk mi is annyira keményen küzdeni, mint ellenfelünk, de a spanyolok támadásban is rettenetesen agresszívan kézilabdáztak. Kár, hogy a némi bírói segítséget is kaptak. Örülünk az egy pontnak, de jobb lett volna nyerni.”

Jorge Duenas, spanyol szövetségi kapitány:
„A magyar csapat remekül küzdött és óriási meccset vívtunk, sajnálom az elvesztett pontot. Az elején jobban kezdtük a mérkőzést ellenfelünknél, de minden pillanatban elmondtam a játékosaimnak, hogy egy pillanatig se gondolják azt, hogy nyertük.”

Vb, középdöntő, 1. forduló, II. csoport (Szucsou):
Spanyolország-Magyarország 21-21 (8-10)
Gól: Zácsik 5, Bulath 4/1, Juhász 3, Tóth K. 2, Kovacsics 2/1, Orbán 2, Bódi 1, Tomori 1, Szabó 1, illetve Martin 6/4, Beg. Fernandez 5, Barno 3, Mague 2/1, Bea. Fernandez 1, Cuadrado 1, Aguilar 1, Pinedo 1, Oncina 1

Koreai Köztársaság-Norvégia 28-27
Románia-Kína 40-19