Nem jött össze a pécsi bravúr

A Pécs hazai pályán kikapott csütörtökön a veretlen lengyel Krakówtól a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában.

A százszázalékos mérleggel (6/0) érkező krakkóiak – akik a Pécs ellen otthon 85-78-ra nyertek egy hónapja – csakhamar igazolták hírnevüket és remek légiósvásárlásaikat, Fűzy Ákos 0-6-nál már időt kért. A fanatikus táboruktól űzött házigazdák futottak az eredmény után, míg a túloldalon a pályán lévő egy lengyel mellett főként a spanyol Marta Fernandez és az amerikai Janell Burse vitte a prímet. A folytatásban Vajda Anna révén két pontra felzárkózott a baranyai együttes, majd a félidőben 39-42 volt az állás.

Nagyszünet után jött a várva várt fordulat: Fegyverneky Zsófia és a WNBA-bajnok Nicole Ohlde is megtáltosodott, így a hazaiak 56-53-ról kezdték a zárónegyedet. Kelly Mazzante kipontozódott, a vendégek pedig nemsokára visszavették a vezetést. Másfél perccel a vége előtt 67-64-et mutatott az eredményjelző, ám ekkor két magyar pontra nyolc érkezett, azaz a lengyeleknek állt a zászló. A hajrában a sorsdöntő tripla kimaradt, így a Kraków megőrizte veretlenségét.

A 2/5-nél tartó pécsiek jövő szerdán a spanyol Salamancához látogatnak.