Komanék kikaptak, nyert a Fiorentina

Ismét a Bari kezdőben kapott helyet Koman Vladimir, de a csapat 3-2-es vereséget szenvedett Nápolyban az olasz bajnokságban. Négy hazai csapat is a második félidőben fordított vagy mentett pontot.

Kezdőként kapott szerepet Koman Vladimir a Napoli-Bari mérkőzésen, amelyet egy szenzációs második félidő után a hazaiak nyertek meg 3-2-re. Bár az újonc vendégcsapat kétszer is vezetett a mérkőzésen, a duplázó Quagliarella vezérletével a nápolyiak fordítottak a mérkőzésen. Romeo játékvezető Parisit és Ranocchiát is leküldte a pályáról, így a vendégek 9 emberrel fejezték be a meccset. Koman Vladimir 85 percet töltött a pályán, így a Bari nélküle bukott a 88. percben.

A kiesési rangadón is a hazai csapatnak sikerült fordítania: a Siena 1-2-ről verte a Cataniát. A szicíliaiak a szünetben még egy-nullra vezettek, de a második félidő elejének gólzuhatagát követően (4 gól 11 perc alatt) végül vesztesen jöttek ki a meccsből. Mindkét csapatnak 9-9 pontja van, és a Catania csak jobb gólkülönbsége miatt előzi meg a toszkán csapatot.

A délutáni rangadót Genoában játszották, ahol a hazaiak a Parmát látták vendégül. Itt is a második félidő hozott látványos focit, a Parma Biabiany két higgadt góljával fordított, a Samp ellen is eredményes Palladino azonban egy lapos lövéssel pontot mentett a Genoa számára. A Parma francia csatárának ezek voltak az első góljai a Serie A-ban, akárcsak a Genoa első találatát jegyző argentin Palaciónak.

A Palermo is odahaza fordított. A rosanerók 0-1-ről verték 2-1-re a Cagliarit. A Fiorentina viszont simán hozta a kötelezőt hazai pályán, Vargas és Gilardino fektettek kétvállra az Atalantát.

serie a, 15. forduló

Bologna-Udinese 2-1 (1-1)
Gól: Adailton (27.), Di Vaio (65.), illetve Di Natale (45.)

Fiorentina-Atalanta 2-0 (1-0)
Gól: Vargas (26.), Gilardino (88.)
Kiállítva: Valdes (84. Atalanta)

Genoa-Parma 2-2 (1-1)
Gól: Palacio (13.), Palladino (66.), illetve Biabiany (36., 58.)

Livorno-Chievo 0-2 (0-1)
Gól: Rigoni (12.), Bentivoglio (67.)
Kiállítva: Lucarelli (25.)

Napoli-Bari 3-2 (0-0)
Gól: Quagliarella (54., 88.), Maggio (71.), illetve Barreto (49.), Ranocchia (62.)
Kiállítva: Parisi (65. Bari), Ranocchia (90. Bari)

Palermo-Cagliari 2-1 (0-1)
Gól: Buddan (54.), Kjaer (64.), illetve Matri (24.)

Siena-Catania 3-2 (0-1)
Gól: Calaio (50.), Terzi (56.), Paolucci (61.), illetve Martinez (14., 55.)