Újabb pécsi vereség az Euroligában

A Pécs nagy csatában vereséget szenvedett az olasz Schio otthonában a női kosárlabda Euroliga 6. fordulójában.

A pécsiek kezdtek jobban, ám a 3/2-es győzelmi mutatóval álló Schio – amely egy bő hónapja 58-55-re győzött a Lauber Dezső Csarnokban – a kongói Mudju Ngoyisa révén csakhamar fordított. A második negyedben néhány elpuskázott helyzet, illetve szellős védekezés következtében 10 pont fölé nőtt a vendégek hátránya, három magyar pontra kilenc érkezett, ráadásul a kapitány Iványi Dalma már négy személyi hibánál tartott.

A félidőben 40-28 volt az állás, majd a fordulás után Vajda Anna és az addig gyengélkedő Fegyverneky Zsófia tripláival „látótávolságon belülre” került Füzy Ákos alakulata (48-41), ám Ngoyisa és Laura Macchi kosaraival a negyedik játékrész 57-45-ről indult. Az utolsó felvonásban nagyon beleerősítettek a baranyai együttes, 59-57-nél még megcsillant a remény, ámbátor ennél közelebb már nem sikerült férkőzni.

A 2/4-nél tartó pécsiek egy hét múlva a lengyel Krakówot fogadják.