Csak a Pécs tudott nyerni az Euroligában

A Sopron és a Szeged vereséget szenvedett, a Pécs viszont idegenben nyert a női kosárlabda Euroligban.

A Sopron kiadós, 23 pontos vereséget szenvedett a cseh Praha vendégeként. A nyitó negyedben a vendégek akarata érvényesült, ám ezután fordult a kocka: a csehek zónavédekezésre váltottak, ráadásul beindult a júniusi Európa-bajnokságon a magyar válogatott dolgát is megnehezítő görög Malci, így a félidőben már 50-35 volt az állás.

A térfélcserét követően Horti és Amber Holt remekléséhez nem tudtak hozzátenni a többiek, a házigazdák lendülete viszont nem tört meg, Malci 30 perc elteltével már 26 (!) pontnál járt. A hajrára így nem maradt tét, a prágai együttes könnyedén söpörte be a két pontot az összeroppanó magyar bajnok ellen. Malci végül 31 pontig jutott. A 2/3-as mérlegnél tartó MKB-Euroleasing Sopron egy hét múlva Kassára látogat majd.

A Szeged is csehül járt

Az Euroliga-újonc Szeged nyeretlenségi sorozata a 2006-ban Euroliga-győztes Brno ellen sem szakadt meg. A csehek amerikai légiósai, McWilliams és Bonner alaposan megszórták a magyar csapatot az első játékrészben, és a „mínusz tízről” induló második negyedben sem változott a játék képe. A nagyszünetben 27-36-ot mutatott az eredményjelző.

A fordulás után Bencze Tamás együttesében – amelyből szívritmus-problémák miatt hiányzott a volt válogatott Fürész – csak Németh és Ciglar teljesített átlagon felül, így a vendégek egyre jobban elhúztak, és végül magabiztosan hozták a „papírformát”. A 0/4-es mutatónál tartó Tisza-partiak egy hét múlva a francia Tarbes-ot fogadják.

Franciaországban nyert a Pécs

Az első győzelmét múlt szerdán arató Pécs és az ugyancsak 1/3-nál járó Lille meccse meglepő magyar fölénnyel indult, ugyanis a francia gárda öt és fél perc alatt csak 2 (!) pontot hozott össze. A nyitó negyedet Vajda vezetésével 12 ponttal nyerő vendégek a folytatásban kissé magukra engedték ellenfelüket, amely a félidőig 26-35-re felzárkózott.

Füzy Ákos alakulata nagyszünet után még inkább elkapta a fonalat, és egy játékrész alatt a 9-ből 17 pontos előnyt kovácsolt, ekkor már Mazzante is gyakrabban villant. A remek védekezés és dobószázalék a hajrára is megmaradt a baranyaiaknál, akik végig vezetve, megérdemelten győztek. Vajda a mezőny legjobbjaként 24 ponttal zárt. A 2/3-as mutatóval álló pécsiek jövő csütörtökön az olasz Schióhoz látogatnak.