Loki-Liverpool 0-1

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodó Liverpool villámgyorsan vezetést szerzett Ngog révén, és ezzel az árva góllal meg is nyerte a meccset. Gerrardék ennek ellenére kiestek mivel a Fiorentina legyőzte a Lyont. A Lokinak továbbra sincs pontja.

Bajnokok Ligája, E csoport, 5. forduló:
DVSC-TEVA-FC Liverpool 0-1 (0-1)
Puskás Ferenc Stadion, Vezeti: Kuipers (holland)
Gól: Ngog (4.)
Debreceni VSC:
Poleksic – Bodnár, Mészáros, Mijadinoski, Fodor (Dombi 79.) – Szélesi, Kiss – Szakály (Coulibaly 64.), Czvitkovics, Laczkó – Rudolf
FC Liverpool: Reina – Johnson, Carragher, Agger, Insúa – Kuyt, Lucas, Mascherano, Aurelio (Dossena 89.) – Gerrard (Aquilani 91.) – Ngog (Benajun 77.)

93. perc: Vége a Loki utolsó hazai csoportmeccsének.

92. perc: Óriási Loki-ziccer a végére, Coulibaly lövése egy közbevetődő védőről kipattant.

91. perc: Gerrard helyére Aquilani érkezett.

90. perc: Két perc lesz a ráadás.

89. perc: Aurélio jön le, Dossena a helyén.

87. perc: Az angolok teljesen elkedvtelenedtek a végére, mivel a Fiorentina továbbra is nyerésre áll a Lyon ellen. Hiába nyer a Liverpool, ha marad az eredmény, kiesnek a BL-ből.

84. perc: Gerrard emelése a Loki kapus kezébe hullott.

82. perc: A másik kapunál Mascherano próbálkozott, Polekszics magabiztosan fogta a lövést.

81. perc: Rudolf éles szögből tüzelt, Reina a helyén volt.

Loki-Liverpool 0-1 1

80. perc: Coulibaly kapott remek labdát, sajnos ha csak centikkel is, de lesen volt.

Az angoloknál nincs vérbeli csatár a pályán. Kuyt húzódott előre.

79. perc: Fodor helyére Dombi érkezett.

78. perc: Centikkel fejelt mellé Carragher egy szöglet után. Polekszics mozdulni sem tudott a labdára.

77. perc: Ngog helyén Benajun

72. perc: Rudolf megint a tizenhatoson belül bukdácsolt. A holland bíró sípja ezúttal is néma maradt.

A labdabirtoklásban továbbra is óriási a liverpooli fölény. Ez azonban cseppet sem zavarja a hazai közönséget.

68. perc: Gerrard bombázott a tizenhatos előteréből – jócskán fölé.

68. perc: Rudolf lódult meg üresen a jobb szélen, de Coulibaly borzasztóan szöktette, Reina könnyedén kiért a kapujából.

66. perc: Rudolf esett el a tizenhatoson belül, nincs tizenegyes. A válogatott védő túl hamar felborult.

64. perc: Szakály helyére Coulibaly érkezett.

A Stuttgart már két góllal megy a Rangers otthonában.

58. perc: Gerrard kétszer került óriási helyzetbe. Előbb Bodnár mentett becsúszva, majd Polekszics védett bravúrral.

55. perc: Mintha nem is lenne pályán a magyar bajnok. Tragikus a második félidő eleje.

Ahogy a kezdés után, a második félidő elején is beszorul a Loki.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egyelőre nincsen csere.

Alaposan bekezdett a Liverpool, és egy villámgyors góllal vezetést is szerzett. A Loki az első fél órában csak nyomozta a labdát, a hajrára kiszabadult az angolok szorításából, de kaput eltaláló lövése még nem volt.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

43. perc: Ngog nagyon aktív, Bodnár az utolsó pillanatban szögletre mentett.

41. perc: Kiss játszotta meg a tizenhatos előterében Rudolfot, akinek a kapáslövése Carragheren fennakadt.

38. perc: Ngog nekifutás nélkül vette célba a bal felső sarkot, Polekszics remek mozdulattal védte a pontos lövést.

Az Arsenal Nasri találatával vezet a Liege ellen az Emirates-ben.

Visszavett a tempóból a vendégcsapat, a Loki egyre bátrabban megy előre.

35. perc: Kiss volt nagyon harcos a jobb szélen, remek beadását a liverpooli védők kivágták.

33. perc: Az eddigi legnagyobb debreceni lehetőség: Bodnár beadását Rudolf fejelte mellé. Carragher és Agger nem értette meg egymást.

A Barcelona már két góllal vezet az Inter ellen. A második gólt Pedro Rodríguez szerezte.

Vezet a Fiorentina a Lyon ellen. Ha nyernek az olaszok, akkor a Liverpool a budapesti meccs eredményétől függetlenül kiesett.

27. perc: Polekszics pont középre ütötte ki Ngog gyengécske lövését. Szerencsére Szélesi jókor érkezett.

23. perc: Szélesi kapott sárgát Gerrard buktatásáért.

Idézet a BBC élő közvetítéséből: “Debrecen are useless”. Sajnos igazuk van az angol kollégáknak, ez idáig nagyon kevés. Labdabirtoklás: 29-71 százalék.

20. perc: Kiss indul mélységből Czvitkovics labdájára, de Reina könnyedén felszedte.

Glasgowban vezetést szerzett a Stuttgart.

A Loki játékosok rendre egy ütemmel lekésnek az emberükről. Nyomasztó a liverpooli fölény.

Érkeznek a szurkolók (MTI)

15. perc: Aurélio bombázott középre,a hosszú oldalon szerencsére Kuyt nem találta el a labdát.

Pique góljával vezet a Barcelona az Inter ellen.

A közönség szokás szerint fantasztikus, sajnos a Loki rendkívülien zavartnak tűnik. Sok az eladott labda, szemmel láthatóan megzavarta a csapatot a bekapott gyors gól.

10. perc: Gerrard beíveléséről centikkel maradt le az előrevetődő Kuyt.

8. perc: Loki szabadrúgás a jobb szélről, középen mindenki lemaradt róla.

A magyar bajnok képtelen megtartani a labdát, a felezővonalat sem tudjuk átlépni.

4. perc: Hát ez gyorsan ment. Egy kis szögletet Aurélio tekert középre, alszik a debreceni védelem, a Torres helyén futballozó Ngog Polekszics elől a hálóba továbbított. (0-1)

2. perc: A Liverpool azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és kapuja elé szegezi a Lokit.

1. perc: A Debrecen kezdte a meccset.

Gólnélküli döntetlennel zárult a Dinamo Kijev kazanyi vendégjátéka kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában. Ez azt jelenti, hogy a címvédő FC Barcelona az utolsó fordulóig versenyben marad az F csoportban a továbbjutásért, függetlenül attól, hogy nyer, vagy vereséget szenved az olasz Internazionale ellen.