Talmácsi tizenhatodik, Stoner elszállt

Talmácsi Gábor a 16. helyen végzett a MotoGP kategóriában a gyorsasági motoros-vb idei utolsó versenyén, a vasárnapi Valenciai Nagydíjon. A futamot a spanyol Dani Pedrosa nyerte.

Mivel Rossi egy futammal korábban papíron is bebíztosította elsőségét, az volt a kérdés, hogy a vb második felére magához térő Casey Stoner át tudja-e menteni jó formáját, s optimális esetben megszerezheti-e az összetett második helyét?

Az ausztrálnak kevés volt a sansza – ehhez kellett volna Lorenzo esetleges bukása is – ráadásul még a verseny előtt eldőlt, hogy a spanyol lesz márkatársa mögött a második. A futamot megelőző bemelegítésen ugyanis Stoner akkorát bukott, hogy a versenyen el sem indult. A nap hőse viszont a pole-t így megöröklő Pedrosa lett, aki rajt-cél győzelemmel biztosította be harmadik helyét az összesítésben.

A világbajnok Rossi második lett, s ezzel 13 dobogós helyezéssel büszkélkedhet idén. Az amerikai Ben Spies (Sterligarda Yamaha) a remek edzésidő után a versenyen is bizonyított, a szabadkártyával rajtoló háromszoros amerikai Superbike-bajnok ugyanis hetedik lett, a negyedik MotoGP-s futamán. Az év újoncának választott finn Mika Kallio sem vallott szégyent, a kilencedik helyre kormányozta a Pramac Ducatit.

Stoner nagyon akart... nem sikerült (MTI/EPA)

Stoner nagyon akart… nem sikerült (MTI/EPA)

A vb-pontversenyben az elsőségét már korábban bebiztosító olasz Valentino Rossi mögött az összetettben így a spanyol Jorge Lorenzo lett a második, Pedrosa pedig a harmadik. Talmácsi, aki a 250-esektől június elején került át a királykategóriába, tizenhetedikként zárt.

A magyar versenyző jövőre a 250-es géposztályt felváltó Moto2-ben, a Speedup Aprilia Team színeiben szerepel majd a futamokon.

Aojama is világbajnok

A 250 kcm-es géposztályban Hirosi Aojama szerezte meg a világbajnoki címet. A vasárnapi futamon a japán pilóta hetedik lett, de ez is elég volt neki a végső sikerhez, legnagyobb riválisa, a címvédő olasz Marco Simoncelli ugyanis előzőleg kiesett. Németh Balázst a 13. pozícióban intették le, ezzel ő három pontot szerzett, Tóth Imre pedig 19. lett. A futamon a spanyol Hector Barbera volt a leggyorsabb. A 125-ös kategóriában vb-elsőségét már korábban bebiztosító spanyol Julian Simón győzött.