Peric kivédett büntetőjével nyert a Veszprém

Az MKB Veszprém egy góllal nyert a szlovén Velenje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája, szombati csoportmérkőzésén.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, a sérült Vujin és Lapcevic nélkül felálló veszprémi alakulat jól kezdte a találkozót, ám a szlovének fokozatosan átvették az irányítást, ráadásul kapusuk, Gajic többször is túljárt a magyarok eszén.

A Veszprém érdekes módon Eklemovics kiállítását követően emberhátrányban zárkózott fel egy gólra, majd a félidő derekára már a vezetést is átvette. A játékrész hajrájára ismét feljavultak a hazaiak, így egygólos vezetéssel térhettek pihenőre.

A fordulást követően a Veszprém ragadta magához a kezdeményezést, főként Perez villogott (18-19), ugyanakkor a szlovén játékosok kezdték “belőni” magukat távolról, rendkívül szoros volt a csata.

A hajrát, azaz az utolsó tíz percet kétgólos magyar vezetéssel kezdték a csapatok, keményen harcoltak a játékosok, röpködtek a kétperces büntetések, Iváncsik Gergő ráadásul piros lapot kapott.

Ekkor hármas emberhátrányban is volt néhány pillanatig Mocsai Lajos együttese (25-25). Ebben az időszakban Peric világklasszis teljesítménnyel járult hozzá ahhoz, négy perccel a vége előtt a magyar bajnok vezessen (25-26). A mérkőzés egészét tekintve nem volt meglepő, hogy nem sokkal később ismét egál volt (27-27).

Húsz másodperccel a vége előtt Perez megszerezte vezetést, de az ellentámadásból ziccerbe került a szlovén csapat, Iváncsik Tamás pedig megcsinálta a “kötelező szabálytalanságot”. A büntetőhöz a mérkőzés legeredményesebb játékosa, Cupic állt oda, de Peric védett, így az MKB Veszprém megnyerte a mérkőzést.

férfi BL, B csoport, 4. forduló

Velenje (szlovén)-MKB Veszprém 27-28 (14-13)
Gól: Cupic 9/4, Harmandic 3/1, Zvizej 3, Bezjak 3, Kavas 3, Mlakar 2, Sovic 2, Golcar 1, Rnic 1, illetve Terzic 6/1, Iváncsik G. 5/1, Sulic 5, Perez 5, Sesum 3, Iváncsik T. 2, Gulyás 1, Korazija 1
Kielce (lengyel)-Boszna Szarajevó (bosnyák) 34-30 (15-15)
Rhein-Neckar Löwen (német) – Chambéry (francia) 31-31 (16-13)
A csoport állása:
1. Rhein-Neckar Löwen 6 pont/4 mérkőzés (131-113), 2. MKB Veszprém 6/4 (119-104), 3. Kielce 5/4, 4. Chambéry 3/4, 5. Velenje 2/4 (102-108), 6. Boszna Szarajevó 2/4 (107-126)