Egy napot késett az utolsó célba érő

A 61 éves beteg asszony a 21. alkalommal teljesítette a New York-i maratont, ezúttal egy nappal később ért be a célba, mint a női győztes.

Magyar idő szerint hétfő este célba ért az utolsó versenyző is a vasárnap rajtolt New York-i viadalon: Zoe Koplowitz 28 óra 45 perc alatt teljesítette a 42 195 méteres távot.

A 61 esztendős hölgy szklerózis multiplexben, valamint cukorbetegségben szenved, és botokkal a kezében tud csak haladni. Éppen ezért nagy szó, hogy ez volt a 21. teljesített New York-i maratonija. Minden ilyen eseményen rengetegen szurkolnak neki.

A viadal női versenyét az etióp Derartu Tulu nyerte 2:28:52-es idővel, több mint 26 órát vert Koplowitzra. Utóbbi számára azonban aligha az időeredmény a fontos.