Vettel nyert Abu-Dzabiban

Sebastian Vettel könnyedén nyerte a szezonzáró Abu-Dzabi Nagydíjat, és ennek köszönhetően a második helyen zárta a 2009-es világbajnokságot.

Az első Abu-Dzabi Nagydíjat Sebastian Vettel, a Red Bull versenyzője nyerte meg, a második helyen pedig csapattársa, Mark Webber ért célba, ezzel a milton-keynesi alakulat idei negyedik kettős győzelmét könyvelhette el, amely egyben a német pilóta negyedik sikere is volt. A harmadik helyen a világbajnok Jenson Buttont intették le.

Maga a verseny felemás képet mutatott, nagyrészt a stratégiák döntöttek, de akadt azért néhány izgalmas pillanat, csata is. A rajt viszonylag simán zajlott, csak Runbens Barrichello és Mark Webber ért össze, amikor a brazil az első kanyarban megpróbált előrelépni, de végül csak az első szárnyából sikerült elveszítenie egy darabot.

Hamilton kiállt

Az első rajtkockából induló Lewis Hamilton megőrizte az első helyét, de hibázott az első körben, és később sem tudott a stratégiájának megfelelő mértékben ellépni az üldözők elöl. Az első kiállások után el is veszítette a vezetést, majd a 21. körben végleg ki is állt a versenyből, mint később kiderült, a brit jobb hátsó félproblémával küszködött.

GALÉRIA

GALÉRIA

Vettelnek nem akadt ellenfele

Sebastian Vettel innen magabiztosan vezetett végig, ugyanakkor mögötte még jó néhány hely kiosztásra várt. A rajtnál Kimi Räikkönent megelőző toyotás Kobajasi Kamui megint remekelt, az első egykiállásos stratégiára építő pilótaként egészen a harmadik helyig kapaszkodott, miután a brazil futam után újra keményen és sikeresen csatázott Buttonnal, egy ideig úgy látszott, hogy akár a Brawnok elé is kerülhet, de végül a második etapjában nem tudta hozni az ehhez szükséges tempót. A teljesítményére persze így sem lehet panasz, hiszen a 12. helyről rajtolva a 6. helyen ért célba.

A Brawn-pilóták közül a futam második felében Button nagyon jól ment és lassan felzárkózott a második helyen autózó Webberre. Az utolsó tíz körben az idei szezon világbajnoka hatalmas tempót diktálva egyre közelebb és közelebb került a második helyen autózó Webberhez, két körrel a vége előtt pedig igazi vérre menő csatát folytattak, de az ausztrál pilótának sikerült kitartania egészen a kockás zászlóig.

A McLarené a harmadik hely

Az utolsó pontszerző hely sorsát is nyílt összecsapás döntötte el, ezért Robert Kubica harcolt az utolsó kiállása után a pályára visszatérő Sebastien Buemivel, a két versenyző kanyarokon keresztül egymás mellett haladt, de miután a hátsó kerekük összeért, a BMW megpördült, így a svájci egérutat nyert – és a 8. helyen zárt.

Hamilton kiesésével a McLaren-Merecedes ugyan nem szerzett pontot, ugyanakkor erre Kimi Räikkönen és a Ferrari sem volt képes – a finn csak a 12. helyen ért be – így a konstruktőri harmadik helyért folytatott csatát végül az angol csapat nyerte.

Érdekes jelenet a bokszutcában

A különleges, alagutas bokszutca-kijárat semmi gondot nem okozott a versenyen, a sötétedés azonban – de az is lehet, hogy csak a rossz csapatmunka… – produkált egy érdekes helyzetet: a Toro Rosso alkalmazásában álló Jaime Alguersuari és a Red Bull-os Vettel szorosan egymás mögött mentek ki az első kiállásukra, és a spanyol újonc a saját boksza helyett a szomszédos Red Bull-garázs elé gurult be. Könnyen lehet, hogy a sötétedés, valamint a nagyon hasonló uniformisok zavarták össze a spanyolt.

Az ifjoncot gyorsan továbbintették a szerelők, így a pár másodperccel később érkező Vettelnek nem lett hátránya ebből, de Alguersuari nagyon rosszul járt, az elmaradt tankolás miatt már nem tudott még egyszer körbeérni a pályán, így ki kellett állnia.