Versenyen előzött Talmácsi

Sorozatban harmadik alkalommal nyert hazai pályán Casey Stoner, megelőzve a világbajnoki összetettben vezető Valentino Rossit MotoGP-ben, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján. Az olasz legnagyobb vetélytársa, Jorge Lorenzo kiesett, Talmácsi Gábor végre versenyen is előzött, és újabb három pontot szerzett.

Három éve verhetetlen Philip Island-en Casey Stoner, aki féléves szünet után állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Az ausztrál betegsége miatt hosszú időt kihagyott, ezúttal ismét régi önmagát idézte, és remek versenyzéssel utasította maga mögé riválisait. A futam és a világbajnoki cím az első körben eldőlt: Jorge Lorenzo egy kisebb vezetői hiba miatt a homokágyba csúszott, és nem tudta folytatni.

Stoner rajt-cél győzelmet aratott (MTI/EPA)

Stoner azonnal az élre állt, és ezt a helyet a futam leintéséig megőrizte. Rossi egy ideig tartotta a lépést a hazai versenyzővel, de mivel számára a második hely is tökéletesen megfelelt, nem kockáztatott, és fontos pontokat szerzett. Összetettben 38 ponttal előzi meg Lorenzót, és a hátralévő két futamon (Malájzia, Valencia) feltehetően megőrzi az előnyét.

Talmácsi Gábor alatt meglepően jól muzsikált a Honda, a magyar világbajnok sokáig együtt haladt a többiekkel, de a hajrára elfogytak a gumik. A lekörözött Nicky Haydent, és a sérült motorral versenyző James Toselandet sikerült megelőznie, végül 13.-ként intették le, ami újabb három pontot jelent összetettben.

talmácsi gábor

“Jól sikerült a verseny, végre versenybe voltam, voltak előzéseim, csatáznom kellett. Az egyik kanyarban elváltottam magam és épp, hogy nem mentem le a pályáról, így nem tudtam követni a két Suzukit. Nagy előrelépésnek érzem a mai versenyt, és úgy gondolom, hogy a következő nagydíjon Sepangban még jobb eredményre lehetünk képesek.”

A negyedlitereseknél Németh Balázs 16., Tóth Imre pedig 18. lett a 4.445 kilométeres betoncsíkon. A futamot az olasz Roberto Locatelli bukása miatt hat körrel a vége előtt leintették, a győzelmet Marco Simoncelli szerezte meg.

A 125 kcm-es kategóriában a spanyol Julian Simon győzött, ezzel meg is nyerte a vb-sorozatot.