Megmenekült Maradona – gólösszefoglaló

A szombati forduló után ismét egy hajrában szerzett góllal győzött az argentin válogatott, amely negyedik helyezettként közvetlenül kvalifikálta magát a dél-afrikai világbajnokságra. Uruguay és Costa Ricaí novemberben pótselejtezőt játszik.

Argentína labdarúgó-válogatottja idegenben egygólos győzelmet aratott Uruguay csapata felett, így a dél-amerikai selejtezősorozat negyedik helyezettjeként kijutott a jövő évi, dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságra. A döntő gólt Mario Bolatti szerezte a 85. percben.

A vendéglátó csapat pótselejtezőt játszhat, mégpedig az észak- és közép-amerikai térség negyedik helyezettjével, Costa Rica alakulatával. A CONCACAF-zónából a már korábban részvételi jogot szerzett Egyesült Államok és Mexikó mögött Honduras vívta ki közvetlenül a dél-afrikai szereplés jogát, ezzel 1982 után másodszor vehet részt világbajnokságon.

Costa Ricának jó esélye volt arra, hogy begyűjtse a szükséges pontokat a direkt kvalifikációhoz, a mérkőzés legvégéig vezetett az amerikaiak ellen Washingtonban, a hazaiak azonban a 95. percben egyenlítettek.

Gól: Bolatti (85.)
Kiállítva: Caceres (Uruguay, 81.), C. Rodriguez (Uruguay, 94.)

Peru-Bolívia 1-0 (0-0)
Gól: Johan Fano (53.)

Brazília-Venezuela 0-0
Kiállítva: Miranda (Brazília, 58.)

Chile-Ecuador 1-0 (1-0)
Gól: Humberto Suazo (52.)
Kiállítva: Segundo Castillo (Ecuador, 85.)

Paraguay-Kolumbia 0-2 (0-0)
Gól: Gustavo Ramos (62.), Hugo Rodallega (81.)

A végeredmény: 1. (vb-résztvevő) Brazília 34 pont, 2. (vb-résztvevő) Chile 33 (32-22), 3. (vb-résztvevő) Paraguay 33 (24-16), 4. (vb-résztvevő) Argentína 28, 5. (pótselejtezős) Uruguay 24, 6. Ecuador 23 (22-26), 7. Kolumbia 23 (14-18), 8. Venezuela 22, 9. Bolívia 15, 10. Peru 13

CONCACAF-Zóna, 10. (utolsó) forduló:
Salvador-Honduras 0-1 (0-0)
Gól: Carlos Pavon (64.)

Trinidad és Tobago-Mexikó 2-2 (1-0)
Gól: Kerry Baptiste (32., 61. – az elsőt 11-esből), illetve Enrique Esqueda (54.), Carlos Salcido (65.)

Egyesült Államok-Costa Rica 2-2 (0-2)
Gól: Bradley (72.), Bornstein (95.), illetve B. Ruiz (21., 24.)

A végeredmény: 1. (vb-résztvevő) Egyesült Államok 20 pont, 2.
(vb-résztvevő) Mexikó 19, 3. (vb-résztvevő) Honduras 16 (17-11), 4. (pótselejtezős) Costa Rica 16 (15-15), 5. Salvador 8, 6. Trinidad és Tobago 6

Uruguay és Costa Rica pótselejtezőt játszik. Az első mérkőzésre november 14-én Costa Ricában, a másodikra négy nappal később, azaz 18-án Uruguayban kerül sor.