A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra kikapott Portugália csapatától világbajnoki selejtezőmérkőzésen. Simao Sabrosa duplázott, s még Liédson is beköszönt.

Lisszabon, Estadio da Luz, v.: Hamer (luxemburgi)
Gól: Simao Sabrosa (18., 79.), Liédson (74.)
Portugália: Eduardo – Bosingwa, Carvalho, Bruno Alves, Duda – Deco, Pedro Mendes, Raul Meireles, Cristiano Ronaldo (Nani, 27.), Liédson (Nuno Gomes, 83.), Simao (Miguel Veloso, 80.)
Magyarország: Babos – Bodnár, Gyepes, Juhász R., Vanczák – Vadócz (Priksin, 56.), Tóth B. – Huszti (Buzsáky, 67.), Gera, Dzsudzsák (Varga József, 84.) – Torghelle

92. perc: vége a találkozónak.

91. perc: Deco távoli lövése nem volt veszélyes.

85. perc: Varga távolról a léc fölé durrantott.

84. perc: Dzsudzsákot az újonc Varga József váltotta.

83. perc: újabb csere – Liédson le, Nuno Gomes be.

80. perc: Simao helyett Miguel Veloso a pályán.

Erwin Koeman csapata elbukott Lisszabonban (MTI/EPA)

79. perc: Gyepes elszórta a labdát a baloldalon, és ezért nagy árat fizettünk: Duda átívelt Simao Sabrosához, aki a kapu bal oldalába lőtt, és ezzel 3-0-ra módosította az állást.

74. perc: Bruno Alves beadása után Liédson 6 méterről fejelt kapura, s Babos csak a gólvonalon túlról paskolta ki a labdát (2-1). Ezzel alighanem eldőlt a mérkőzés, ágyő, vb-álmok.

71. perc: Tóth az utolsó pillanatban mentett Liédson elől.

67. perc: Huszti helyett Buzsáky a pályán.

65. perc: Babos Gábor gyors egymásutánban két bravúrt is bemutatott: Nani lövése után a bal alsó sarok elől piszkálta ki a labdát, majd az ismétlésnél is nagyot védett, szögletre mentett.

62. perc: Nani passzolt a középen érkező Raul Meireleshez, aki egyből célba vette a kaput, de Babos nagy bravúrral hárított.

56. perc: kockáztat a kapitányt: Vadóczot Priskin váltotta.

55. perc: Liédson centikkel maradt le egy beadásról. Megúsztuk.

54. perc: Bosingwa 20 méterről kapura durrantott, de a labdája csak oldalról zörgette meg a hálót. Babos ott volt, figyelt.

Többnyire portugál lábakon jár a labda, de a hazaiak olyan nagyon nem csipkedik magukat, miután egy góllal vezetnek.

47. perc: Nani lövése után Gyepesben akadt el a labda.

46. perc: újra játékban a labda, megkezdődött a második félidő.

45+2. perc: vége az első félidőnek, vezetnek a hazaiak.

Vadócz Krisztián és Deco párharca (MTI/EPA)

45+1. perc: egy felívelt szabadrúgás után Gera csúsztatta meg a labdát, amely a felső lécen csattant. Nem volt szerencsénk.

45. perc: Ricardo Carvalho bántóan tisztán fejelhetett, a Chelsea védője azonban 6 méterről a kapu fölé bólintott.

44. perc: Babos és Gyepes egymást zavarta, az összhang hiány szögletet, s vitát eredményezett a kapus és a védő között.

41. perc: Dzsudzsák eresztett el egy ravasz lövést 17 méterről, jobbról, a labda úgy ment mellé, hogy súrolta a jobb kapufát.

38. perc: egy gyors hazai támadás végén Raul Meireles került lövőhelyzetbe, de 18 méterről a lelátóra küldte a labdát.

35. perc: a kilépő Siamo földre huppant Gyepes mellett, a bíró azonban nem fújt a sípjába, a szélső hiába szerette volna.

A portugálok a nagy roham után valamelyest visszavettek a tempóból, most eseménytelenül csordogálnak a percek.

Elindultak melegíteni a magyar cserék.

27. perc: az aranylabdás támadót Nani váltotta.

26. perc: Cristiano Ronaldo megsérült, le is kell cserélni. Lehet, hogy mégis tud valamit az a varázsló, akit azért bérelt fel egy híres és gazdag hölgy, hogy tönkretegye a Real Madrid sztárjának karrierjét. A varázsló vallomását itt olvashatják.

22. perc: Bruno Alves a bal felső sarok mellé csúsztatott.

A hazai csapat mielőbb el szeretné dönteni a meccset: mint egy bokszoló, igyekszik padlóra küldeni a megfogott riválist.

21. perc: Simao lövését Bodnár blokkolta – nagyon kellett…

20. perc: Simao került nagy helyzetbe, Babos lábbal védett.

18. perc: Gyepes nem tudott felszabadítani, Ronaldo jobbról kapu elé adott, Babos kivetődött, de rossz helyre ütötte a labdát, Simao pedig közelről a bal alsó sarokba lőtt (1-0).

13. perc: Babos rossz helyre öklözte a labdát egy beadás után, de szerencsére Ricardo Carvalho 8 méterről a kapu fölé fejelt.

11. perc: Juhász röviden adott haza, de Babos figyelt.

10. perc: Dzsudzsák Torghellét próbálta megjátszani középen, de kicsit hosszúra sikerült az indítása, s a labda a kapusé lett.

A portugáloknál van többet a labda, a hazaiak próbálnak irányítani, de eddig helyzetet nem tudtak összehozni.

7. perc: Gera tört be a 16-oson belülre a jobb oldalon, majd 14 méterről kapura lőtt, de Edurado résen volt, s kiütötte a labdát.

Dánia hazai pályán 1-0-ra legyőzte a svédeket, s ezzel kijutott a dél-afrikai vb-re, azaz már csak a második hely kiadó.

2. perc: Gera kapott hosszú indítást a jobb oldalon, de nem tudott elmenni Bruno Alves mellett, a portói védő tisztázott.

1. perc: a portugál csapat kezdte a mérkőzést.

A portugál szurkolók valamiért kifütyülték a magyar himnuszt, sportszerűségből ezzel elégtelenre vizsgáztak.

EREDMÉNYEK

Ruldolf Gergely gyomorfájdalmai nem léphet pályára Lisszabonban, a Loki támadója a kispadra sem ülhet le.

A magyar csapat korábban még egyszer sem győzte le a portugálokat, a mérleg: három döntetlen, hat vereség. A szeptemberi, budapesti meccsen 1-0-ra nyert Portugália.