Megint utolsó lett Talma

Továbbra is a mezőny végén motorozik a magyar világbajnok, és csak akkor szerez pontot, ha sokan kiesnek előle. A Portugál Nagydíjon hárman buktak, Talmácsinak jutott két pont. A versenyt Lorenzo nyerte, és összetettben is feljött Rossira.

Az első néhány körben még tudta tartani a többiek tempóját Talma, hármat is javított az időmérőn elért utolsó helyéhez képest, de a riválisok sorban visszaelőzték, és a negyedik körben visszacsúszott. Innentől kezdve nem látta ellenfeleit, kört szerencsére nem kapott, közel másfél perccel a győztes után, a 14. helyen intették le.

talmácsi gábor

Az eleje megint jól ment, de utána újra visszaesett a motor teljesítménye. Legalább egy versenyen jó lenne, ha végig ugyanabban a tempóban tudnék motorozni, talán a következő versenyen Ausztráliában. A mérnökeimmel folyamatosan azon vagyunk, hogy megoldást találjunk.

Az élen állók közül a két yamahás, Lorenzo és Rossi kapta el a legjobban a rajtot, de előbb a kéthónapos kihagyás után visszatérő Casey Stoner, majd Dani Pedrosa is megelőzte a Doktort. Hamar kialakult a végső sorrend, az élen előzésre nem is volt sok esély az utolsó körökre a nagy különbségek miatt.

Újra utolsó lett (MTI/EPA)

Győzelmével a spanyol Lorenzo 18 pontra feljött a címvédő Rossira három futammal a bajnokság vége előtt. A harmadik helyért is óriási csata várható, Pedrosa mindössze három ponttal előzi meg Stonert.

estoril, portugál nagydíj

125 kcm (96,186 km):
1. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 41:00.421 p
2. Sandro Cortese (német, Derbi) 0.394 mp h.
3. Bradley Smith (brit, Aprilia) 0.581 mp h.

A vb-pontverseny állása 13 futam után (még 3 van hátra): 1. Simon 214 pont, 2. Smith 163,5, 3. Terol 152,5

250 kcm (108,732 km):

1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 44:04.298 p
2. Mike di Meglio (francia, Aprilia) 5,317 mp h.
3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 5,317
…16. Németh Balázs (Aprilia) 1 kör h.
…18. Tóth Imre (Aprilia) 1 kör h.

A vb-pontverseny állása: 1. Hirosi 218 pont, 2. Bautista 192, 3. Simoncelli 190, …16. Talmácsi Gábor28., …20. Tóth Imre 12, …24. Németh Balázs 3

MotoGP (117,096 km):
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 45:35.522 p
2. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 6,294 mp hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 9,889 mp h.
…14. Talmácsi Gábor (Honda) 1:27.299 p h.

A vb-pontverseny állása 14 futam után (még 3 van hátra): 1. Rossi 250 pont, 2. Lorenzo 232; 3. Pedrosa 173, …17. Talmácsi 14