Magyar bravúr az atlétikai vébén

Papp Krisztina bejutott a döntőbe 5000 méteren a berlini atlétikai világbajnokságon. Szabó Attila tízpróbában a 32. helyen áll négy számot követően, Kiss Dániel 110 gáton a legjobb idővel elődöntős.

Az újpesti futónő a szerdai előfutamban taktikus versenyzéssel folyamatosan tapadt az előbb nyolc-, majd hatfősre szűkült élbolyra, s a hajrában feljött a negyedik helyre, 15:19.90 perccel, idei legjobbjával ért célba. A két futamból az első öt-öt atléta automatikusan továbbjutott, így Papp készülhet a szombati fináléra.

“Egy taktikai verseny volt, amelyben folyamatosan gyorsult a tempó – értékelt a 10.000 méteren 2003-ban utánpótlás Európa-bajnok Papp. – Hátulról jól figyelemmel kísérhettem a helyezkedéseket, s gondoltam, nem megyek bele a lökdösődésekbe. Nem volt sok európai futó ebben a futamban, úgy számoltam, őket meg kell előznöm, s nagyon örülök, hogy ez sikerült.”

Bombameglepetés

Kiss Dániel 13.34 mp-es nagy országos csúccsal, az egész mezőny legjobb idejével bejutott az elődöntőbe 110 m gáton. A 2006-os göteborgi Eb-n finalista magyar meglepetésre féltávnál élre állt futamában, majd 13.34 mp-cel magabiztosan utasította maga mögé esélyesebb ellenfeleit, többek között az olimpiai ezüstérmes amerikai David Payne-t.

Magyar bravúr az atlétikai vébén 1

Kiss 12 éves országos rekordot döntött meg: 1997 óta Csillag Levente 13.44 mp-es ideje jelentette a legjobb magyar eredményt. “A rajtom a szokásos volt, annyi történt, hogy összeállt végre a mozgásom úgy, ahogy korábban kellett volna – nyilatkozott az Egyesült Államokban végzett, az elmúlt években sérüléssel bajlódó Kiss, akinek eddigi legjobbja 13.53 mp volt. – Jókor jött ki a sok munka eredménye.”

Zsivoczky nyomdokában

A tízpróbázók között Szabó Attila öt szám után a 32. helyen áll. A 25 éves versenyző 100 méteren futamában utolsóként ért célba 11.15 mp-cel, ez 827 pontot jelentett. Távolugrásban 7,03-mal kezdett, majd 7,09-re javított – ez 835 pontot
ért -, a harmadik kísérletét elrontotta.

Súlylökésben elsőre 13,86 méterig, majd 13,47-ig jutott, s utolsóra ugyan javított, 13,92 méteres eredményével azonban így is több mint 70 centivel elmaradt egyéni csúcsától (14,65 m). Az Universiade-bronzérmes magyar atléta 723 pontot gyűjtött ebben a számban.

Sajnos a magasugrás sem igazán sikerült Szabónak, aki csak 1,84 méterig (661 pont) jutott, így jócskán elmaradt 2,02 méteres legjobbjától. A 400 méter annál jobban alakult, a magyar atléta megfutotta a legjobbját, a futamában harmadikként ért célba 49.79 mp-cel, s 824 pontot gyűjtött.

Szabó 3870 ponttal várhatja a folytatást, ezzel a még versenyben lévők közül két riválisát előzi meg. A tízpróbázók csütörtökön a 110 m gáttal folytatják, majd következik a diszkosz, a rúd, a gerely és végül az 1500 méter.