Talma utolsó, Rossi meglépett

Jorge Lorenzo a második helyről kiesett, így a Brnóban diadalmaskodó Valentino Rossi 50 pontosra növelte az előnyét az összetettben. Talmácsi Gábor a sorozatos bukások miatt a 13. helyen végzett a Cseh Nagydíjon. Németh Balázs megszerezte első pontjait, a 250 kcm-eseknél, a Tóth csapat egy második hellyel zárt.

Az összetettben is vezető Valentino Rossi és Jorge Lorenzo hamar meglépett a mezőnytől, több mint tíz másodperccel vezettek a harmadik helyen motorozó Dani Pedrosával szemben. A két yamahás oda-vissza előzgette egymást, de öt körrel a futam leintése előtt a fiatal spanyol későn fékezett egy kanyarban, és kicsúszott.

Lorenzónak szerencsére semmi baja nem lett, de a motorja megsérült, így képtelen volt folytatni a versenyt. Rossi az élen zavartalanul haladt, és még növelte is az előnyét Pedrosával szemben. Összetettben egyre jobban leszakítja a riválisokat, hiszen a második Lorenzónak már 50 pontos a hátránya.

Rossi újabb győzelme (MTI/EPA)

Több tízezer magyar szurkoló látogatott ki Brnóba, hogy a magyaroknak drukkoljon, és Talmácsi Gábor újabb pontjait ünnepelhette. A magyar motoros az utolsó helyről kezdte a versenyt, és végig ott is maradt, de mivel előtte sorban estek ki a riválisok, végül 13. helyen intették le. Talmácsi összetettben már 8 ponttal áll.

A Balatonring csapatnál szereplő, 21 éves Németh pályafutása első vb-pontjait szerezte meg a 250-eseknél. A másik magyar, Tóth Imre a 17. lett. A viadalt az időmérőn is legjobb olasz Marco Simoncelli nyerte meg nagy csatában megelőzve honfitársát, a Team Toth csapatot erősítő Mattia Pasinit. Harmadikként a spanyol Alvaro Bautista haladt át a célvonalon.

nyilatkozat

Németh Balázs: “Már régóta vártam, hogy megszerezzem az első világbajnoki pontjaimat és ez most sikerült. A rajtom, amit sokat gyakoroltam az utóbbi időben, remekül sikerült, meg tudtam őrizni a pozíciómat. Megelőztem néhány riválisomat, így az első kör után már 15. voltam. Ezután folyamatosan növelni tudtam az előnyömet az üldözőimmel szemben, körönként fél másodperccel voltam gyorsabb náluk. A verseny vége felé már egy kissé fájt a kezem, de ez szerencsére már nem befolyásolta a végeredményt. A következő verseny két hét múlva Indianapolisban lesz, a pályát még nem ismerem, de megpróbálok rá minél jobban felkészülni.”

A 125 kcm-eseknél a spanyol Nicolas Terol győzött, a pontversenyben vezető honfitársa, Julian Simón, illetve az olasz Andrea Iannone előtt.