Pars a legjobb eredménnyel döntős Berlinben

Pars Krisztián a legnagyobb dobással került be a kalapácsvetés hétfői döntőjébe a Berlinben zajló atlétikai világbajnokságon. Kürthy Lajos és Tóth Lívia kiesett.

Az olimpiai ezüstérmes Pars Krisztián mind a 18 idei versenyén győzött, 81,43 méterrel vezeti a kalapácsvetés világranglistáját, amelyen tíz legnagyobb dobás közül nyolc ő nevéhez fűződik.

A magyar dobóatléta a berlini világbajnokság selejtezőjében is igazolta, hogy jó formában van: 78,68 méteres eredményével az első helyen biztosította helyét a fináléban, amelyre hétfőn, 18:05 órai kezdettel kerül majd sor.

Az első dobását elrontotta, később remekelt (MTI)

A súlylökő Kürthy Lajos 19,64 métert ért el a selejtezőben, így a tavalyi fedett Eb-n ötödik dobó a 23. helyen végzett. A fináléhoz legalább 20,10 méteres eredmény kellett volna.

Szintén búcsúzott az első körben a 3000 méteres akadályfutásban induló Tóth Lívia, aki futamában nyolcadikként ért célba 9:45.14-gyel, összességében pedig a 29. helyen zárt.

A vb első aranyérmét a 20 km-es gyaloglásban győztes Valerij Borcsin (1:18:41) révén Oroszország szerezte meg. A női 10 ezer métert a kenyai Linet Chepkwemoi Masai (30:51.24) nyerte, miután nagy hajrában megelőzte az esélyesebb etióp futókat: az 5000-ren címvédő Meseret Defart – aki végül csak ötödik lett – és a világranglista-vezető Meselech Melkamut.

A férfi súlylökés döntőjében a Pekingben második amerikai Christian Cantwell egyedüliként került 22 méter fölé (22,03), s ezzel visszavágott a lengyel Tomasz Majewskinek (21,91 m) a tavalyi ötkarikás játékokon elszenvedett vereségéért.

A vb csúcspontjának ígérkező férfi 100 méter már az előfutamok során tartogatott izgalmakat, a jamaicai Asafa Powell csaknem ráfizetett a könnyelműsködésre, mivel a biztos vezetés tudatában kiengedett, olyannyira, hogy majdnem kiesett.

A középfutamban ugyanakkor már javított (9.95), ekkor a világcsúcstartó honfitársa, Usain Bolt játszotta el, hogy sétál a táv második felében, ezért csak második lett futamában (10.03). A címvédő amerikai Tyson Gay mindkétszer biztosan győzött – másodszorra 9.98-cal -, de összességében a két jamaicai könnyedebb futása jobb formáról árulkodott.