Vereség az ukránoktól

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 77-69-es vereséget szenvedett pénteken az ukránoktól európai osztályozó mérkőzésen. A magyarok második helyen állnak.

Az osztályozóban legutóbb az észteket legyőző magyar kosárlabda-válogatott jól kezdte a mérkőzést, ám a tabella utolsó helyén álló ukránok tartani tudták a lépést, így a két gárda fej fej mellett haladva szerezte a kosarakat az első negyedben, amely végül egypontos magyar előnnyel zárult.

A folytatásban aztán új erőre kapott a vendégcsapat, és miközben a hazaiak mindössze nyolc pontot dobtak a második szakaszban, a magyarok ennek több mint a dupláját érték el. A félidőben 27-39 volt az állás.

A nagyszünetet követően akadozni kezdett Mészáros Lajos tanítványainak játéka, a vendéglátók pedig ezt kihasználva öt perc alatt csaknem ledolgozták hátrányukat (43-46).

Németh István volt a mieink legjobbja (MTI)

Az utolsó negyedet egypontos magyar előnnyel kezdték meg a csapatok, ugyanakkor alig három perc után átvették a vezetést az ukránok (57-56). A sorozatban elhibázott hárompontos dobások megbosszulták magukat, a házigazdák növelték előnyüket, s végül a győzelmet is megszerezték (77-69).

A magyar válogatott a tavaly szeptemberben lezárult Európa-bajnoki selejtezősorozatban az A csoport utolsó helyén végzett, ezért kényszerül arra, hogy az ukránokkal, a csehekkel és az észtekkel oda-visszavágó alapon osztályozót játsszon az A divízióban maradásért. A kvartett győztese és másodikja bennmarad, míg a harmadik és negyedik kiesik a B osztályba.