Szávay kiesett Cincinnatiben

Szávay Ágnes két játszmában kikapott a világranglistán 12. olasz Flavia Pennettától a Cincinnatiben zajló női tenisztorna második fordulójában.

A világranglistán 12. olasz játékos 1:1 után elvette Szávay adogatását, majd elhúzott 5:1-re, s ugyan a folytatásban a magyar hölgy hozta szervajátékát, ám ez csak az eredmény kozmetikására volt elegendő – Pennetta 6:2-vel került előnybe.

A rangsorban 33., riválisánál hét esztendővel fiatalabb Szávay a következő szettben 4:2-re is vezetett, de innentől kezdve ellenfele sorba nyerte a játékokat, zsinórban négyet, és 1 óra 39 perc alatt bejutott a keménypályás torna harmadik körébe.

Nem bírt az esélyesebb Pennettával (MTI/EPA)

Nem bírt Pennettával (MTI/EPA)

A második játszmában egyébként egymás adogatásaiból éltek a felek: Szávay háromszor, Pennetta pedig négyszer brékelt.
A magyar játékos feltűnően sokat hibázott szervajátékai során, nyolc kettős hibát is vétett, míg olasz ellenfele négyet.