Dárdaiék és Hajnalék is győzelemmel kezdtek

Dárdai Pál és Hajnal Tamás csapata is győzelemmel kezdte a Bundesliga 2009/10-es idényét: előbbi a Hannovert, utóbbi pedig a Kölnt verte hazai pályán az első fordulóban.

A Köln együttesét fogadó Dortmundban Hajnal a találkozó egyetlen góljában is „vastagon” benne volt.

A 75. percben a magyar baloldali szabadrúgása után Tinga fejjel továbbított középre, ahol a tisztázni igyekvő matip a saját kapujába juttatta a labdát. A magyar irányítót a 80. percben cserélték le

Berlinben Dárdai a 72. percben kapott lehetőséget, így a pályán volt, amikor a legutóbbi U 21-es Eb szerb legjobbja, Gojko Kacar vezetést szerzett a fővárosiaknak.

Dortmundi öröm Hajnal és Tinga kooprodukciója után (MTI/EPA)

Dortmundi öröm Hajnal és Tinga koprodukciója után (MTI/EPA)

A pillanatokkal korábban beállt Domovcsijszki játszott össze Ciceróval, a kényszerítő után középre kanyarintott, ahol a Djakpát megelőző Kacar a hálóba juttatta a labdát.

Lőw Zsolt nem kapott szerepet az újonc Mainzban, amely némi meglepetésre döntetlent ért el a vendég Bayer Leverkusen ellen.

A fiatal Futács Márkót nem nevezte a Werder Bremen az Eintracht Frankfurt elleni találkozóra.

A szombati nap zárómérkőzésén a tavalyi idény „üde színfoltja”, a Hoffenheim fogadta a Bayern Münchent. Eleinte úgy tűnt, a mesterük, Luis van Gaal 58. születésnapján duplán is motivált müncheniek könnyedén lefocizzák a hazaiakat, hisz már az első negyedórában több helyzetet alakítottak ki, majd a 25. percben vezetést szereztek a Pranjic passzát gólra váltó Olic révén.

A félidő végén viszont egyenlített a Hoffenheim – Weiss bolondította meg a Bayern baloldali védelmét, majd belőtt labdájába Ibisevic piszkáltbele, s a kegyelemdöfést Obasi adta meg. A fordulás után a Bayern támadott többet, ám Gomez és Schweinsteiger révén ziccereket hagyott ki – így maradt az 1-1.

bundesliga, 1. forduló

Hertha-Hannover 1-0 (0-0)
Gól: Kacar (82.)

Dortmund-Köln 1-0 (0-0)
Gól: Matip (öngól, 75.)

Bremen-Frankfurt 2-3 (2-2)
Gól: Özil (13., 11-esből), Sanogo (44.), illetve Amanatidisz (6., 42.), Fenin (71.)
Kiállítva: Prödl (92., Bremen)

Mainz-Leverkusen 2-2 (1-2)
Gól: Hoogland (5.), Gunkel (81.), illetve Derdijok (42.), Kiessling (43.)

Nürnberg-Schalke 1-2 (0-1)
Gól: Mintal (88.), illetve Kuranyi (36., 50.)

Hoffenheim-Bayern München 1-1 (1-1)
Gól: Obasi (41.), illetve Olic (25.)

Az állás:
1. Wolfsburg 3 pont (2-0), 2. Frankfurt 3 (3-2), 3. Schalke 3 (2-1), 4-5. Dortmund, Hertha 3 (1-0)