Verrasztóék lemaradtak a döntőről

A magyar 4x100-as női vegyesváltó országos rekorddal sem jutott be az esti döntőbe a Rómában zajló vizes világbajnokság szombati versenynapján.

Szombat délelőtt egyetlen magyar érdekeltségű szám szerepelt a római világbajnokság programjában, a 4×100-as vegyesváltó.

A Dara Eszter, Pecz Réka, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn összetételű válogatott országos csúcsot úszott, ezzel az ötödik helyen zárt a futamában, ugyanakkor 4:03.63 perces eredmény nem volt elég a továbbjutáshoz. A magyarok összesítésben a 14. helyen végeztek, így pedig lemaradtak az esti döntőről.

XVI. Benedek pápa szombaton fogadta a római vizes vb-n részt vevő úszókból és kísérőikből álló küldöttséget. Az egyházfő a fővárostól délre fekvő Castel Gandolfóban található nyári rezidenciáján találkozott a mintegy százfős delegációval.

A félórás audienciára hivatalos volt a 14-szeres olimpiai bajnok Michael Phelps és édesanyja is, ám az amerikai sztár lemondta a részvételt, mivel este rajthoz áll a 100 pillangó döntőjében.

A pápa begipszelt jobb kézzel üdvözölte a látogatókat, miután két hete megcsúszott a fürdőkádban, és csuklóját törte.