Magyarország-Románia percről percre

A románokat magabiztosan verte a magyar vízilabda-válogatott, és szombaton az ötödik helyért játszhat a Kanada-Németország összecsapás győztesével a római világbajnokságon.

Róma, világbajnokság, helyosztó 5-9. helyért:
Magyarország-Románia 13-8 (3-1, 3-3, 4-2, 3-2)
Bírók: Borrell (spanyol), Szadekov (orosz)

32. perc: Biros Péter második góljával alakult ki a végeredmény. (13-8)

31. perc: Gergely zárásként megint nagyot védett. Egy magyar támadásnyi ideje maradt a magyaroknak.

31. perc: Kis Gábort hárman ütötték-verték, a bírók szerint nem történt semmi. Román fór és újabb időkérés.

30. perc: Diaconu jó hét méterről óriási gólt vágott. (12-8)

30. perc: Túljátszották az előnyt a mieink. Szabaddobással jöhetnek a románok.

29. perc: Kapust cseréltek a románok. Háray lövését Dragusin fogta.

28. perc: Elszórakozták a románok a negyedik emberelőnyüket.

28. perc: Megúszott a jobb szélen Biros, a centerposzton helyezkedő Madaras pedig behúzta a 12. magyar gólt. (12-7)

27. perc: Varga Dániel egyedül maradt kiszorított helyzetben, az idősebbik Varga-testvér a rövidbe pattintott. (11-6)

26. perc: Remek védekezés a Kemény-fiúktól, Gergely érezte a jobb alsó sarkot. A románoknál maradt a labda, de a magyar kapus másodszor is szépen hárított.

26. perc: Kiszórták Kiss Gergőt. Kovács István időt kért. Kétgólosra csökkenhet a hátrány, de akkor sincs még nagy baj, jobb a magyar csapat.

26. perc: Varga Dénes emberfórból próbálkozott, fölészállt. A románok eladták a labdát. Kis Gábort szerelték a védők.

25. perc: Megint a románoké a labda, Kádár Kálmán pontos lövéssel vette be Grgely kapuját. (10-7)

IV. negyed

24. perc: Falba bejátszott labda, Gór-Nagy lövése a blokkról kipattant. Vége a harmadik negyednek.

23. perc: Gyönyörű megelőző szereplés Biros Pétertől. Egyre nagyobb fölényben a magyar csapat.

23. perc: Hosnyánszky ötösével négygólosra duzzadt a különbség. (10-6)

22. perc: Magyar előny, amit Varga Dániel pillanatok alatt kihasznál Madaras passzából. (9-6)

21. perc: Madaras kapáslövésére Iosep válaszolt. (8-6)

19: perc: Georgescu faragott a hátrányból. (7-5)

19. perc: Szivos Márton gólt dob. Újra 3 gól a különbség. (7-4)

17. perc: Románoké a labda.

III. negyed

16. perc: Jöhet a szünet. Kétgólos előnyben a magyar válogatott.

15. perc: Szép román játék, emberfórból szépítettek. (6-4)

15. perc: Biros ötméteresből volt eredményes. (6-3)

14. perc: Villámgyorsan válaszoltak a románok, nem is akárhogy: Dina két lóbálás után bevette Gergely kapuját. (5-3)

14. perc: Megrázta magát a magyar válogatott. Biros remekül vette észre Varga Dénest, a fiatal Vasas-játékos a jobb felsőt lőtte ki. (5-2)

13. perc: Kiss Gergő – szabaddobásból – óriási gólt dobott hat méterről. Ez volt a harmadik találata a kotori légiósnak. (4-2)

12. perc: Gergely biztosan fogta a Iosep lövését. Stoenescu is jól véd, ráadásul kevés a kijátszott helyzet.

11. perc: Román kiállítás, de kontrát fújtak a bírók. A másik oldalon jó a magyar blokk.

10. perc: Radu szabadult ki centerposzton a védők szorításából, és két méterről védhetetlen gólt dobott. (3-2)

9. perc: 8 perces szünetet követően folytatódhat a meccs. Varga Zsolt lövése a kapufán csattant.

A román játékosok próbálják szerelni a kaput, nem sok sikerrel. Lassan eszmélnek a szervezők, érkezik a “cserekapu”.

Áll a játék, kiakadt a román kapu. A bírók kikérték a labdát.

9. perc: A második ráúszásnál is a magyarok voltak a gyorsabbak.

II. negyed

8. perc: Vége az első negyednek, a magyar válogatott különösebb megerőltetés nélkül vezet a románok ellen.

7. perc: Kimaradt helyzetek mindkét oldalon.

6. perc: Román fór, szerencsénk volt, a labda a kapufáról kipattant.

5. perc: Első magyar emberelőny: Szivós húzását még blokkolták a románok, de Kiss bombájánál már esélytelen volt a védelem. (3-1)

5. perc: Negreanu pattintott a rövid sarokba. (2-1)

4. perc: Újabb akciógól, kiállítás még nem is volt. Háray csavart szépségdíjas gólt két román szorításában. (2-0)

Kemény Dénest a szerbek ellen kiállították, így ő csak a lelátón foglalhatott helyet. Mátéfálva Csaba, a kapusedző irányít.

3. perc: Kiss Gergő dobta a meccs első gólját. A háromszoros olimpiai bajnok védhetetlen bombát zúdított a bal felsőbe. (1-0)

Az ellenfél kispadján a magyar Kovács István deregál. A szakember irányításával a románok a felkészülés alatt egyszer elverték a mieinket, de Birosék pár nappal később visszavágtak.

2. perc: Gól továbbra sincsen, Gergely István kezdett a kapuban.

1. perc: Elkezdődött a meccs, a magyarok hozták el a labdát, de az első támadás elhalt a román kapusban.