Levadia-Debrecen – percről percre

A magyar bajnok Debrecen egygólos győzelmet aratott az észt Levadia Tallinn otthonában a BL-selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. kör, 1. mérkőzés:
Levadia Tallinn (észt)-Debrecen 0-1 (0-0)
Tallinn, Kadrioru Stadion. V.: Paixao (portugál)
Gól: Leandro (70.)
Levadia Tallinn: Kaalma – Sisov, Kalimullin, Morozov, Teniste – Malov (Leitan, 73.), Nahk, Ivanov, S. Puri (E. Puri, 88.) – Guszev (Zelinski, 85.), Andrejev
Debrecen: Polekszics – Bernáth, Komlósi, Mészáros, Leandro – Czvitkovics, Katona (Dombi, 67.), Kiss Z., Szakály P. (Szűcs I., 84.) – Rudolf, Szilágyi (Coulibaly, 58.)

94. perc: vége a mérkőzésnek, nyert a Loki!

85. perc: helyzetek nélkül „csordogál” a mérkőzés.

76. perc: Leandro távolról fölé lőtt, de legalább megpróbálta.

70. perc: A csereként beállt Coulibaly került nagy helyzet, lövését védte Kaalma, de Leandro elé került a labda, és a brazil származású játékos 12 méterről az üres kapuba gurított (0-1).

64. perc: Rudolf szabadrúgását védte Kaalma.

61. perc: Malov került nagy helyzetbe, de a földre huppant miután ütközött Mészárossal, aki ezzel javította hibáját.

57. perc: Andrejev jobb kapufa tüzelt mintegy 18 méterről.

56. perc: Szilágyi lőtt, csakhogy rosszul találta el a labdát…

49. perc: hatalmas debreceni helyzet maradt ki. Rudolf beadása után Czvitkovics közelről centikkel a jobb kapufa mellé fejelt.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: pihenőre vonultak a csapatok.

45. perc: Czvitkovics szabadrúgásból kapu fölé durrantott.

40. perc: Bernáth távoli lövése a lelátón landolt…

39. perc: Guszev kiszorított helyzetben mellé trafált.

35. perc: Malov 16 méterről a kapu fölé bombázott.

30. perc: Szakály betört a hazai 16-osra, de szerelték.

23. perc: hazai szabadrúgás után a sorfalról Nahk elé pattant a labda, de 18 méteres lövését Polekszics bravúrral hárította.

22. perc: Rudolf tesztelte Kaalmát – a kapus átment a vizsgán.

22. perc: Andrejev 18 méteres, lapos lövését Polekszics védte.

16. perc: Nahk 18 méterről a jobb kapufát találta telibe.

8. perc: Ivanov 8 méterről a debreceni kapu fölé fejelt.

6. perc: az első helyzet a hazaiaké. Egy baloldali beadás után került a kapu elé a labda, de a csatárok lemaradtak róla…

1. perc: elkezdődött a találkozó.