Talmácsi 13. a Donington Parkban

Talmácsi Gábor a 13. helyen zárta a gyorsaságimotoros-világbajnokság Brit Nagydíjának első szabadedzését a királykategóriában. A negyedliteresek között Tóth Imre a 16., Németh Balázs pedig a 23. helyen végzett a pénteki gyakorláson.

A német futamon pontszerző magyar motoros a Brit Nagydíj első szabadedzésén négy pilótát megelőzve a 13. helyen végzett. Talmácsi Gábor több mint két másodperccel maradt el az edzéselső, a spanyol Dani Pedrosa győztes idejétől. A második helyen az ausztrál Casey Stoner zárt, míg a címvédő, az összetettben éllovas olasz Valentono Rossi harmadik lett.

Egy vb-pontja van a MotoGP-ben (MTI/EPA)

Talmácsinak egy vb-pontja van a MotoGP-ben (MTI/EPA)

A Balatonring Teamnél Talmácsi Gábort váltó Németh Balázs a Donington Parkban tért vissza műtétje után, ugyanakkor csak ennek örülhet, miután több mint négymásodperces hátránnyal mindössze a 23. helyen zárta a negyedliteres kategória első szabadedzését. Tóth Imre a 16. helyen végzett, ő 2,197 másodperccel kapott ki a győztes spanyol Alex Debontól. Az élen Aojama Hirosi, Alvaro Bautista volt a további sorrend.

A legkisebb géposztályban, a 125-ösök között is egy spanyol motoros érte el a legjobb időt, jelesül Esteve Rabat. A második helyen a német Jonas Folger, a harmadikon pedig az olasz Andrea Iannone végzett pénteken.