Magyarország – Dél-Afrika percről percre

Három negyed után tíz góllal vezet Dél-Afrika ellen a magyar férfi vízilabda-válogatott. Kemény Dénes bátran kísérletezhet, az utolsó csoportmeccsen nem kérdés, hogy ki fog győzni.

Róma, világbajnokság, csoportkör, 3. forduló:
Magyarország – Dél-Afrika 15-5 (6-1, 3-1, 4-1, 2-2)

4. Dél-afrikai Köztársaság 0/3

32. perc:
Vége a meccsnek. Az utolsó negyedet döntetlenre hozták a dél-afrikaiak.

31. perc: Nagy gólt kaptunk az utolsó másodpercekben, már mindenki a lefújást várta. (15-5)

30. perc: Fárad az ellenfél, egyre több a könnyedén eladott labda.

29. perc: Szivós lefordult védőjéről, remek labdát kapott Varga Dénestől, és a rövidbe vágta. (15-4)

29. perc: LeRoux ejtésével megdobta a negyedenkénti egy gólját a dél-afrikai csapat. (14-4)

28. perc: A centerjátékot erőltetjük, de egyelőre nem igazán jönnek be a figurák. Szivóst sokadzsor nyomják le középen.

26. perc: Madaras lövését elakadt a kapus kezeiben. Varga Dénes ki sem jött a vízból, úgy lőtt hatalmas gólt jó hét méterről. (14-3)

25. perc: Varga Dénes – Dél-Afrika 3-1, a ráúszások tekintetében.

24. perc: Szivós hozta kihagyhatatlan helyzetbe Varga Dumit, tíz gól a különbség a harmadik negyed végére. (13-3)

23. perc: Madaras a szélről dobott gólt. A rutinos játékosnak előző éjszaka született gyermeke, ezért a “robinhós” gólöröm. (12-3)

22. perc: Szép figura, emberelőnyből dobták a harmadik gólt a dél-afrikaiak. (11-3)

21. perc: Varga Zsolt harcolt ki egy ötméterest. Háray bevágta. (11-2)

20. perc: Az idősebbik Varga-testvér próbálkozott ismét, ezúttal résen volt a dél-afrikai kapus.

19. perc: Varga Dániel és Kiss passzolgatott a védelem előtt, majd az előbbi lőtte ki a jobb felső sarkot. (10-2)

18. perc: Két dél-afrikai védés, majd Gergely is blokkolt. Kis Gábor ejtése centerposzton a kapus kezében landolt.

17. perc: Harmadikra a dél-afrikaiak hozták el a labdát, de hamar elvesztették.

16. perc: A félidőben hét góllal vezet a magyar válogatott.

15. perc: Varga Zsolt vízre pattintott lövése fölészállt.

14. perc: Biros úszott fel a labdával, mindenkit fogtak a védők, ezért a rutinos játékos egyedül fejezte be a támadást. (9-2)

13. perc: Sistergős bomba Gór-Nagytól, a kapus ujjheggyel kapufára tolta.

12. perc: Woods előnyből bombázott a jobb sarokba. Gergely beleért, de nem tudott hárítani. (8-2)

12. perc: Dél-afrikai kapufa, majd a kisebb sérüléssel bajldó Háray dobta fölé teljesen üresen.

11. perc: Hosnyánszky dobta a nyolcadik magyar gólt büntetőből. (8-1)

10. perc: Gergely fogta LeRoux emberelőnyös dobását.

Tehetetlen támadásban az utolsó csoportellenfél, ha a magyarok odafigyelnek a védekezésre.

9. perc: Varga Dénes egy méterrel megelőzte a dél-afrikai játékost a ráúszásnál. Kiss Gergő előnyből volt ellenállhatatlan. (7-1)

8. perc: Vége az első negyednek. A várakozásoknak megfelelően játszadozik ellenfelével a magyar válogatott.

7. perc: Varga Zsolt távoli löketével nőtt az előny, majd ismét a center talált be. (6-1)

5. perc: Komoly védelmi hiba, Le Roux felavatta Gergely kapuját. Gór-Nagy Miklós húzásból vágta be Biros passzát. (4-1)

4. perc: Kimaradt dél-afrikai emberfór, a másik kapunál szintén előnyből Varga Dénes másodszor volt eredményes. (3-0)

3. perc: Szivós centerben, hárman is rárontottak, nem tudta befejezni a támadást. Biros maradt teljesen üresen a kapu előtt, a háromszoros olimpiai bajnok megduplázta az előnyt. (2-0)

2. perc: Varga Dénes második vébégóljával vezet a Kemény-csapat. (1-0)