Kirúgták Talma csapattársát

A Scot Racing megvált Talmácsi Gábor csapattársától, a japán Takahasi Jukitól, így a magyar motoros az idény hátralévő részében egyedül képviseli az istállót a MotoGP-ben.

Az internetes szaklapok szerint a csapat mindent megtett, hogy továbbra is két versenyzőt szerepeltessen, de ez a jelenlegi gazdasági helyzetben nem volt megvalósítható, ezért kellett távoznia Takahasinak.

A japán pilóta hátsérülése miatt amúgy sem indult volna a gyorsaságimotoros- világbajnokság király kategóriájának, a MotoGP-nek (800 kcm) a hétvégi versenyén, az amerikai Laguna Secában.

A Honda közleményében sajnálatát fejezte ki, mert Takahasi volt az egyetlen japán versenyző a MotoGP-ben, de jelezte: nem volt más választása.

Talmácsi Gábor élete harmadik MotoGP-viadalára készül, s most jár majd először az amerikai pályán, hiszen a kaliforniai ringen csak a legnagyobbak számára rendeznek futamot. A 125 és 250 kcm-es kategória versenyzői pihennek a hétvégén.