Drámai vereség Horvátországban

Drámai, 26-25-ös vereséget szenvedett a jól játszó magyar férfi kézilabda-válogatott a vb-ezüstérmes horvátok otthonában, az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Ez azt jelenti, hogy a kontinensviadalra csak akkor juthat ki a csapat, ha csütörtökön nyer a görögök ellen és egy hét múlva pontot szerez Szlovákiában.

A magyaroknál Nagy László pihenőt kapott, Eklemovics pedig bordasérülés miatt nem tartott a többiekkel. Két hazai gól után Ilyés az 5. percben “avatta fel” a horvát kapust. Bátran játszott Hajdu János szövetségi kapitány alakulata, ennek következtében a 13. percben 3-4-es állás és kimaradt hétméteres miatt bosszankodott a közel hétezres szurkolósereg.

Felváltva estek a gólok, a horvátok képtelenek voltak visszavenni a vezetést, mert Fazekas remekül védett. 5-7 után sorozatban lőtték a gólokat a vendéglátók, 5-1-es szakaszuk után, a 26. percben Hajdu időt kért. Ilyés kiállítása alatt 12-9-re ellépett a vb-ezüstérmes, s a szünetig nem változott az állás.

A pihenőt követően felváltva potyogtak a gólok, köztük Balic szépségdíjas, hát mögül, estében megeresztett találata. A horvátok hiába próbáltak meg átgázolni a riválison, és kiszolgálni közönségüket, a vendégek jól tartották magukat. Támadásban sem akadozott a magyar gépezet, a 48. percben 21-19 volt a horvátok javára.

Ilyésék egy hajszálnyival maradtak alul (MTI)

Lett még szorosabb is (24-23), de a szerencse a hazaiak mellett volt: Halász kritikus helyzetben a felső lécet találta el.

Az utolsó perc izgalmaiban Ilyést kiállították, de a csapatnak sikerült labdát szereznie. Időkérés után Fazekas kapus helyett Mocsai jött be, akinek lövését lábbal védte a horvát kapus. A magyarok sorozatban másodszor kaptak ki, mindkétszer minimális különbséggel. Így aztán az utolsó két meccsen legalább három pontot kell szerezniük ahhoz, hogy kijussanak az Eb-re.

“Nagyon sajnálom, hogy megint egy góllal kikaptunk, mert ha egyszer is pontot szereztünk volna, a görögök ellen a továbbjutásért játszanánk” – értékelt Hajdu János szövetségi kapitány. “Jók voltunk, de nem volt szerencsénk. A világ egyik legjobb válogatottja ellen játszottunk, nem sok hiányzott a bravúrhoz.”

eb-selejtező, 4. csoport

Horvátország-Magyarország 26-25 (12-9)
Gól: Horvat 5/1, Duvnjak 4, Valcic 4, Lackovic 3, Vukic 3, Kopljar 2, Balic 2, Nincevic 2, Zrnic 1, illetve Ilyés 6, Császár 4, Zubai 4, Mocsai 2/1, Iváncsik G. 2, Harsányi 2, Laluska 2, Putics 1, Timuzsin 1, Nagy K. 1
A csoport állása:
1. Horvátország 10 pont/6 mérkőzés, 2. Magyarország 8/6 (179-141), 3. Szlovákia 8/6 (174-151), 4. Görögország 6/6 (156-162), 5. Finnország 0/8
A csoport első két helyezettje jut ki a januári, ausztriai Eb-re.

A csoport további programja:
Szerda: Horvátország-Szlovákia, Zára (Zadar) 20:00
Csütörtök: Magyarország-Görögország, Békéscsaba 18:00
Vasárnap: Szlovákia-Magyarország, Galgóc (Hlohovec) 16:00 és Görögország-Horvátország, Komotini 15:00