Magyar-lengyel percről percre

A női kosárlabda-válogatott csak akkor juthatott volna tovább a csoportkörből, ha az utolsó meccsén legalább tíz ponttal legyőzi az ellenfelét. Az első félidő után hatgólos volt a Rátgéber-csapat előnye, de a lányok a meccs végére teljesen összezuhantak, és harmadszor is kikaptak.

Női Európa-bajnokság, csoportkör, 3. forduló:
Magyarország-Lengyelország 53-60 (16-13, 17-14, 10-15, 10-18)

40. perc: A harmadik meccsét is elbukta a válogatott. Az első félidőben magabiztosan vezetett Rátgáber-csapat, de a folytatásra elfogyott.

39. perc: Teljesen szétesett a hajrára a csapat. Nemhogy a továbbjutás, de a győzelem se lesz meg.

38. perc: Englert dobása lejött, Skobel megint a vonalnál. Vajon miért az eddig hibátlanul büntetöző lengyelt faultoljuk?

37. perc: Kiegyenlítettek a lengyelek. Újabb időkérés.

37. perc: Rátgéber toporzékol a vonal mellett, a lengyelek állandóan faultolnak, de kosarat nem kapnak.

Elúszni látszik a továbbjutás. Rátgéber időt kért.

36. perc: Skobel ismét magabiztosan bevágta a büntetőit.

35. perc: Skobel nem hibázott a vonalról. Vajda viszont teljesen egyedül sem tudta bedobni a ziccert.

A lengyelek támadásban nagyon gyengék, tanácstalanságukban a vonalon túlról tüzelnek – egyelőre nem sok sikerrel.

34. perc: A negyedik percben járunk, de a lengyelek még nem dobtak pontot. Sajnos nem sokáig. Hat közte.

Lengyel időkérés.

33. perc: Nagyon szép volt! Horti pontjaival egy 7-0-s sorozatot produkált a csapat.

32. perc: Fegyverneky adta el érthetetlen módon a labdát, de Englert visszaszerezte. Már csak négy pont kell.

31. perc: Kimaradt lengyel ziccerrel kezdődött az utolsó felvonás. Englert betörésével három pont az előny.

30. perc: Vége a harmadik negyednek.

29. perc: Hihetetlen jelenetek a pályán, birkóznak a játékosok a labdáért. Nagyon alacsony a színvonal. Nem baj, csak jussunk tovább…

28. perc: Rengeteget hibáznak a lengyelek, csak nekik köszönhetjük, hogy nem léptek el. Sőt Bujdosó ziccerével ismét nálunk az előny.

27. perc: Nem használt a fejmosás, vezet a lengyel válogatott.

26. perc: Némethet sokadszor verték meg egy-egyben a lengyelek. oda az előny. Rátgéber időt kért.

25. perc: Két lengyel büntetővel minimálisra olvadt a különbség.

Percenként változik a helyzet, már kétszer is megvolt a tízpontos magyar előny, de nem sikerült tartani.

25. perc: Bibrzycka könnyedén megverte emberét, és a tempója is behullott a kosárba.

24. perc: Honti száguldott végig a pályán, betört a palánk alá, és fontos kosarat dobott.

23. perc: Lengyel tripla, csak hogy ne nyugodhassunk meg. És egy újabb.

22. perc: Vajda dobta a második félidő első pontjait. Honti Kata tett vissza egy kipattanó labdát, újra továbbjutásra áll a csapat.

21. perc: Vajda kintről eleresztett dobása után, a lengyelek is pontatlanul céloztak.

Hat pontos előnnyel kezdődhet a második félidő. Nagyon nehéz lesz a folytatás, támadásban kell javulnia a magyar csapatnak, a védekezéssel nincsen baj.

20. perc: Kapkodósra sikerült az első félidő vége, de a magyarok jöttek ki jobban a nagy rohanásból.

18. perc: Hullámvölgyben a csapat: lengyel triplával egy pontra csökkent az előny. Fegyverneky is betalált a vonalon túlról.

Tizenegy pont után hirtelen már csak négy az előny. Most Rátgéber kért időt. A lengyel zóna megzavarta a lányokat.

16. perc: Bujdosó szabálytalankodott a palánk alatt. A dobás bement és a büntető is.

15. perc: Vajda triplájával továbbjutásra áll a magyar csapat.

14. perc: Honti Kata is betalált, a tízből már nyolc megvan. De nem sokáig. Lengyel időkérés.

13. perc: Horti egy büntetőt kihagyott, majd Fegyverneky révén hat pontra hízott a magyar előny.

12. perc: Egy pontra olvadt az ötpontos magyar előny. Váltottak a lengyelek védekezésben.

11. perc: Magyar büntetőkkel kezdődött a második negyed. Bujdosó mindkettőt bevágta.

Messze a lengyel csapat a magyarok eddigi leggyengébb ellenfele. Sok a pontatlanság mindkét együttes játékában. Az eddig látottak alapján verhető 10 ponttal az ellenfél.

10. perc: Újabb kimaradt magyar triplakísérlet.

9. perc: Honti remekül megcsinálta a cselt a védő mellett, de a ziccert kihagyta.

8. perc: Alacsony a színvonal: pontatlanok a dobások, rengeteg a technikai hiba.

7. perc: Idegesen játszik mindkét csapat, sorozatban maradnak a dobások.

6. perc: Vajda Anna dobta a meccs első tripláját.

5. perc: A lengyelek rendre megverik védőinket a vonal mellett. Vajda pontjaival ismét a magyaroknál az előny.

Potyognak a kosarak mindkét palánknál, egyik csapat sem jeleskedik védekezésben.

3. perc: Gyönyörűen fordult le védőjéről Mieloszynska, és könnyű pontokat szerzett.

2. perc: A saját palánkunk alatt sem tudunk lepattanót szerezni, a harmadik lehetőségüket már kihasználták a lengyelek. Englert ziccerével ismét egyenlő az állás.

1. perc: A feldobást a lengyelek hozták el. Gyors pontok mindkét oldalon.

Mind a két csapatnak győznie kell, ha tovább akar jutni a csoportkörből. Rátgéber László csapatának legalább tíz ponttal.