Sahtar-Werder percről percre

Az ukránok kezdtek jobban, és egy elképesztő védelmi hiba után teljesen megérdemelten vezetést szereztek. Nem sokáig örülhettek a Sahtar szurkolói, Naldo szabadrúgását bevédte Pjatov. A második félidőben semmi nem történt, a ráadásban pedig az ukránok megszerezték a győztes találatot.

UEFA-kupa, döntő:
Sahtar Donyeck-Werder Bremen 2-1 (1-1, 0-0, 1-0, 0-0)
Gól: Luiz Adriano (25.), Jadson (97.), illetve Naldo (35.)
Isztambul, Vezeti: Luis Medina Cantalejo (spanyol)
Sahtar Donyeck: Pjatov – Srna, Kucher, Csigrinszkij, Rat – Lewandowski, Fernandinho – Willian, Ilsinho (Gai 99.), Jadson (Duljaj 112.) – Luiz Adriano (Gladkij 90.)
Werder Bremen: Wiese – Fritz (Pasanen 94.), Prödl, Naldo, Boenisch – Niemeyer (Tziolis 103.), Frings, Baumann, Özil – Rosenberg (Hunt 78.), Pizarro

122. perc: Vége a meccsnek. A Sahtar Donyeck nyerte – teljesen megérdemelten – az utolsó UEFA-kupa-döntőt.

120. perc: Két perc van hátra a hosszabbításból.

119. perc: Német gól, de a bíró már közbefújt. Pizarro visszarántotta a védőjét.

114. perc: Beállt védekezni a Sahtar. Már csak előrebikázzák a labdát az ukránok.

112. perc: Jadson helyére Duljaj érkezett. Pizarro dobta fel magát a tizenhatoson belül, a spanyol bíró nem ette meg.

111. perc: Tziolis lövése centikkel ment mellé. Most szerencséje volt az ukránoknak.

110. perc: Nagyon hiányzik Diego. A brémiaknál van többet a labda, de teljesen tanácstalanok.

108. perc: Boenisch lövését blokkolták az ukrán védők. Jadsont kell ápolni.

106. perc: Negyedórája maradt a németeknek.

105. perc: Willian kihagyta a meccslabdát. Wiese kinn volt a kapujából, de az emelés fölément. Rövid szünet.

103. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználta Schaaf, Tziolis érkezett.

102. perc: Ügyesen passzolgatnak az ukránok braziljai. Hiába kellene támadnia a Werdernek, labda nélkül nem fog menni.

99. perc: Ilsinho helyén Gai a Sahtarban.

Thomas Schaaf őrjöng az oldalvonalnál. Mellesleg a harmadik gólt is brazil játékos szerezte.

97. perc: Újra vezet a Sahtar. A meccs legjobbja Srna adott be a jobb szélről, Jadsonról mindenki megfeledkezett, Wiese kesztyűje között becsorgott. A kapusnak illett volna kiütnie. (2-1)

94. perc: Fritz kihajtotta magát, érkezett a finn Pasanen.

92. perc: Jól kezdett megint a Sahtar, Srna lövésénél ismét Wiesének kellett védenie.

91. perc: A hosszabbításban vagy tizenegyesekkel dőlhet el az utolsó UEFA-kupa finálé.

Továbbra is jobbak az ukránok, de a németek nem adják meg könnyen magukat. A védelmük stabilabb mint az első félidőben, támadásban viszont semmit nem mutattak.

90+3. perc: Következik a hosszabbítás. Hosszú éjszaka elé nézünk.

90. perc: Vége a rendes játékidőnek. Három perc lesz a ráadás. Közben cseréltek az ukránok: Gladkij váltotta Adrianót.

87. perc: Óvatosan futballozik mind a két csapat. Egy gól most mindent eldönthet.

82. perc: A németek már csak védekeznek, és egyelőre hatékonyan, mintha már a hosszabbításra várnának.

78. perc: Pjatov jóvátette a hibáját. Pizarro csúsztatott fejesét hihetetlen reflexmozdulattal ütötte ki a kapus.

A németek egyenlítő találata

78. perc: A mérkőzés első cseréje: Rosenberg helyén Aaron Hunt.

75. perc: Jadson lövését fogta Wiese. A Werder nem találkozik a labdával.

73. perc: Pjatov jól mozdult ki a kapujából, Pizarro elől kellett mentenie.

Az ukránok vezető gólja

68. perc: Most megint a Sahtar irányít, helyzetek azonban nincsenek.

A kamerák a VIP-páholyban egyedül ücsörgö UEFA-elnököt, Michel Platinit mutatják. Érdekes, a többiek biztosan a büfében maradtak.

65. perc: Naldo az utolsó pillanatban mentett Luiz Adriano elől.

64. perc: A németek percei ezek. Özil 15 méterről nem találta el a kaput egy szöglet után.

59. perc: A németek is tudnak szépen focizni. Az eddig halovány Özil centerezett remekül, Rosenberg elbénázta.

57. perc: Srnát elgáncsolta Özil, majd megtaposta. Lapot viszont a horvát játékos kapott reklamálásért.

56. perc: Ilsinho forgatta meg a jobb szélen Boenischt, a beadásáról mindenki lemaradt középen.

55. perc: Újabb szabadrúgás, most a Sahtar kapujánál. Mindenki Pjatovra figyel, de a kapusnak nem kell közbeavatkoznia. Frings erőtlen lövése mellément.

Pjatov bevédte Naldo szabadrúgását (MTI/EPA)

Továbbra is a Sahtar a jobbik csapat. Alig van a labda a németeknél.

51. perc: És megint Wiese, ezúttal Jadson szabadrúgását fogta. Pjatov hasonló helyzetből kapott gólt.

49. perc: Srna szabadrúgását ütötte ki Wiese.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Nem volt csere egyik csapatnál sem.

A Sahtar veszélyesebben játszott az első félidőben, és fél óra elteltével megérdemelten vezetést szerzett. A Werder védelme sebezhetőnek tűnik, de a németek egy kapitális kapushiba után kiegyenlítettek.

45+2. perc: Kihúzták valahogy a németek. A félidő hajrájában nem sok közük volt a labdához. A szünetben Schaafnak lesz bőven dolga.

45. perc: Az utóbbi percek rugdosódással teltek. Frings kapta a meccs első sárgáját. Két perc lesz a ráadás.

43. perc: Az ukránokat sokkolta a bekapott gól, de nem sokáig. A félidő hajráját nagyon megnyomják, a németek másodpercekre tudják csak megtartani a labdát.

41. perc: Káprázatos Wiese-bravúr. Lewandowski jobb alsóba tartó löketét tornázta ki a kapus, akit a lelátóról figyel Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya.

Almeida és Diego a lelátóról szurkol a társaknak (MTI/EPA)

40. perc: Teljesen összezavarodott Pjatov. A Sahtar kapusa ezúttal egy beadást nézett el, Pizarro annyira meglepődött, hogy melléfejelt két méterről.

Két brazil gól az UEFA-kupa döntőjében.

35. perc: Bődületes Naldo-szabadrúgás, középre ment, de Pjatov csúnyán belepkézte. A Sahtar kapusának simán ki kellett volna ütnie, ehelyett a saját kapujába paskolta. (1-1)

33. perc: A gólszerző esett rosszul egy ütközés után, ápolni kell, szerencsére tudja folytatni Luiz Adriano.

30. perc: Tanácstalanok a németek támadásban, a védelmük pedig egyáltalán nem tűnik magabiztosnak.

Innentől azt játszhatja az ukrán csapat, amit nagyon tud. Stabil védekezésből, villámgyors kontrákkal veszélyeztetnek. A Marseille, a Tottenham vagy a CSZKA Moszkva játékosai tudnának mesélni.

28. perc: Rögtön megduplázhatta volna előnyét a Sahtar. Adriano egyedül akarta megoldani, pedig ketten is érkeztek.

Adriano gólöröme (MTI/EPA)

25. perc:
Vezet a Sahtar. Luiz Adriano kapott remek labdát Rattól, a védők lemaradtak, a brazil pedig jobb külsővel átemelte a kapujából kirobbanó Wiesét. (1-0)

22. perc: Baumann is megúszta lap nélkül. A Bremen csapatkapitánya csúnyán leütközte Srnát – sötét sárga.

20. perc: A kapura törő Özilt állították meg szabályosan az ukrán védők. Hiába reklamálnak a Werder-játékosok, a spanyol bíró remekül helyezkedett, és jól ítélt.

Vége a kezdeti rohanásnak. Az ukránok hagyják, hogy a brémaiak járassák a labdát a középpályán, de a kapujuk elé nem engedik Pizarróékat.

14. perc: Naldo kapott nagyot, majd Willian úszott meg egy sárgát.

Sahtar-Werder percről percre 4

11. perc: Sokkal veszélyesebbek az ukránok, elsősorban a jobb szélen vezetik a támadásaikat. Az eltiltását töltö Diegót pótolni hivatott Özil egyelőre alig találkozott a labdával.

8. perc: Újabb veszélyes ukrán támadás, a középre húzódó Fritznek kellett a kapu előterében tisztáznia.

7. perc: A németek is villantak. Hatalmas bedobás, az ukrán védők röviden tisztáztak, Baumann rosszul célzott.

5. perc: Óriási helyzet – Luiz Adriano kapott remek labdát a tizenhatos vonalánál, ráfordult, de centikkel eltévesztette a jobb alsó sarkot.

3. perc: Frings lépett oda a Sahtar egyik braziljának. Az ukrán csapat kezdőjében öt dél-amerikai játékos futballozik.

1. perc: A németek kezdték a mérkőzést.

Már a pályán a csapatok. A spanyol Cantalejo utolsó mérkőzésén fújja a sípot.