Armstrongnak nincs esélye a Girón

Lance Armstrong szerint kulcscsonttöréséből felépülve nincs olyan állapotban, hogy megnyerje a szombaton kezdődő Giro'd Italia kerékpáros körversenyt.

A korábbi hétszeres Tour de France-győztes amerikai klasszis – aki három és fél éves kihagyás után idén tért vissza a profik közé – az olasz körverseny előtt azt állítja, noha felépült a kulcsonttöréséből, jelenlegi állapotát tekintve aligha pályázhat a végső sikerre a május 9-től május 31-ig tartó versenyen.

„Jól érzem magam, ugyanakkor nem vagyok olyan formában, hogy esélyem legyen a győzelemre” – nyilatkozta Armstrong, aki éppen ezért vállalja a „vízhordó” szerepét, a Giro d’Italián csapat- és honfitársát, Levi Leipheimert segíti majd.

„Akad nálunk az Asztanában egy olyan kerékpáros, aki ott lehet a legjobb ötben, mi több: akár a legjobb háromban is. Leipheimer komplett versenyző, a hegyeken és az időfutamokon is képes a jó teljesítményre” – tette hozzá a 37 éves amerikai kerékpáros.

Segítő lesz (MTI/EPA)

A Giro egyébként az utóbbi évtizedben hagyományosan az olasz versenyzők felségterülete. Jóllehet, tavaly éppen egy spanyol, Alberto Contador győzött, ám előtte 11 esztendőn át mindig hazai versenyző állhatott a célban a dobogó tetejére.

A szakemberek az esélyesek között idén is javarészt itáliai bringásokat említenek, szerintük Ivan Basso a fő favorit, de Gilberto Simoni, Danilo Di Luca, Damiano Cunego és Marzio Bruseghin megszerezheti a rózsaszínű trikót, ilettve a tavalyi Tour-győztes spanyol Carlos Sastre vagy a Vuelta Espana kétszeres bajnoka, az orosz Gyenyisz Mencsovis befuthat.

A tavalyi győztes Contador idén nem indul a versenyen, s azt betegsége miatt a világbajnok Alessandro Ballan is kihagyja.

Az idén száz esztendős versenyen a szervezők változatos útvonalat állítottak össze, s a mezőny az ország minden nagyobb városát érinti: szombaton Velencéből rajtol, s május 31-én Rómába érkezik meg a karaván. A háromhetes eseményen három időfutam (két egyéni, illetve egy csapat) lesz, s hat etapot zárnak hegyi befutóval. Az össztáv 3455 km.