Chelsea-Barcelona – percről percre

A BL elődöntőjének londoni visszavágóján Essien bombagóljával sokáig vezetett a Chelsea a Barcelona ellen, és már fél lábbal a döntőben volt, de a 93. percben Iniesta is betalált, így idegenben lőtt góllal a katalánok mentek tovább.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
Chelsea-Barcelona 1-1 (1-0)
London, Stamford Bridge. V.: Övrebö (norvég)
Gól: Essien (9.), ill. Iniesta (93.)
Kiállítva: Abidal (66.)
Továbbjutott: a Barcelona, 1-1-gyel, idegenben lőtt góllal.

Vége a találkozónak: Barcelona-Manchester United döntőre kerül sor idén a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

95. perc: Eto’o lesétált a pályáról, Sylvinho érkezett a helyére.

95. perc: Ballack egy szögletet követően kapura lőtt, de lövését az egyik védő blokkolta. A német középpályás szerint kézzel, emiatt üldözőbe is vette a sporit, aki ezt sárgával díjazta.

93. perc: Gudjohnsen be, Iniesta le.

92. perc: Messi adta középre a labdát, s Iniesta 18 méterről a bal felső sarokba bombázott, ezzel döntőbe lőtte a Barcát (1-1)

85. perc: újabb csatár a pályán – Busquetst Krkic váltotta.

80. perc: Pique 16 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

78. perc: Daniel Alves szabadrúgása elkerülte a kaput.

77. perc: Alex besárgult, így ő biztosan kihagyja a döntőt.

72. perc: Drogba megsérült, Belletti állt be a helyére.

72. perc: Lampard megpattanó lövését vetődve védte Valdes.

66. perc: Anelka lépett ki egy hosszú indítással, majd Abidal szorításában elesett – a bíró pedig kiállította a Barca-védőt.

65. perc: Messi 23 méterről lőtt a kapu fölé.

61. perc: némi szerencsével Keita került lövőhelyzetbe, de célt tévesztett, 10 méterről még a kaput sem találta el.

57. perc: Iniesta tört be a 16-osra, de elcselezte magát.

56. perc: Drogba és Touré birkózása során a csatár földre került a 16-oson belül, de a játékvezető sípja ezúttal is néma maradt.

53. perc: Drogba ziccert hibázott, egy szép csel után 11 méterről Victor Valdes jobb lábát találta telibe, és ezzel még nem volt vége az akciónak: Malouda az oldalhálót lőtte szét.

47. perc: ígéretes helyről járt szabadrúgás a vendégeknek.
Nem lőtték el egyből, trükköztek a katalánok, a vége pedig az lett, hogy Daniel Alves kibikázta a labdát a stadionból…

46. perc: ismét játékban a labda.

Az első félidő után megérdemelten vezet a Chelsea.

45+1.: Xavi lövése elkerülte a kaput, a középpályás szerint azért, mert valakin megpattant a labda. Szögletre nincs idő.

A Chelsea nem Real. Erőlködik, próbálkozik a Barca, de egyelőre képtelen fogást találni a hazaiakon, még helyzete sem volt.

Lampard szája vérzett, de az ápolás segített a problémán.

Daniel Alves sárga lapja azt jelenti, hogy ha döntőbe jut a Barcelona, a brazil védő a lelátón szurkol majd Rómában.

30. perc: Daniel Alves a könyökét használta – besárgult.

27. perc: Drogba tört be a tizenhatoson belülre, majd Abidal szorításában a földre került, de Övebrö lazán továbbot intett.

A visszajátszásból kiderült, rossz döntés volt szabadrúgást adni, miután a szabálytalanság a tizenhatoson belül történt!

25. perc: Drogba az alapvonal közeléből végzett el egy szabadrúgást. Élesen középre lőtte a labdát, amely Busquetst is érintette a „sűrűben”, de Victor Valdes szögletre mentett.

23. perc: Drogba ugrott ki, Victor Valdes azonban kiszaladt a kapujából, s tisztázott az elefántcsontparti csatár elől.

22. perc: Az amúgy kiváló rugótechnikával megáldott Dani Alves távoli szabadrúgása után három méterrel ment mellé a labda.

17. perc: Lampard 14 méterről csúnyán fölé durrantott.

Labdabirtoklást tekintve nagy a katalánok fölénye (30%-70%), de komolyabb helyzetig még nem jutottak el Messiék.

A Barcelona tavaly szintén egy korán bekapott bombagól miatt (akkor Scholes a 14. percben talált be) bukta el a BL-elődöntőt a későbbi győztes Manchester Uniteddel szemben.

9. perc: Essien 25 méterről óriási gólt lőtt! A ghánai középpályás ballal kapásból szúrta kapura labdát, amely a felsőléc alsó lapjáról előbb a földre, onnan pedig a hálóba vágódott (1-0).

A Barca támad, míg a Chelsea kontralehetőségre vár.

5. perc: Xavi Lampard lábára rúgta a labdát a 16-oson belül, ezt követően Bosingwának a kapu torkában kellett tisztáznia.

2. perc: Lamprad indítása után Drogba ugorhatott volna ki, csakhogy elpattant tőle a labda, s így odalett a helyzet.

1. perc: a Barcelona kezdte a mérkőzést.

Henry térdsérülése miatt kimaradt a Barca kezdőcsapatából.

A Chelsea a BL-ben 17 mérkőzés óta veretlen hazai pályán, igaz, utoljára éppen a mostani ellenfél, a Barcelona tudott nyerni Londonban (2006. február 22-én, 2-1-re).