Talmácsi az ötödik helyen

Talmácsi Gábor az ötödik, Tóth Imre a 20. helyen zárta a negyedliteres géposztály első szabadedzését a jerezi Spanyol GP-n. A tréninget hazai motoros nyerte meg.

Talmácsi Gábor az ötödik helyen végzett a jerezi Spanyol GP első szabadedzésén. Az eggyel kisebb kategóriában 2007-ben világbajnoki címet szerzett magyar motoros közel 8,5 tized másodperccel volt lassabb, mint az edzéselső Alvaro Bautista.

A negyedliteres mezőny másik magyarja, Tóth Imre több mint öt másodperccel kapott ki Bautistától, s az időeredménye csak a huszadik helyre volt jó.

Az összetettben vezető Bautista mögött – akárcsak egy hete, a japán versenyen – Aojama Hirosi lett a második, míg a harmadik helyen Thomas Lüthi zárt.

Négyen vannak Talmácsi előtt (MTI/EPA)

Talmácsi Katarban a tizedik, Japánban viszont a negyedik helyet szerezte meg, és az összetett ötödik helyéről – immár két motorral felszerelkezve – várja a folytatást. Tóth Imrének is van már három pontja (valamennyit Motegiben szerezte), s a pontversenyben két futam után a 18. pozíciót birtokolja.

A 125-ösök között a Bradley Smith volt a leggyorsabb, a katari és a japán versenyen győztes Andrea Iannone a harmadik helyen zárt, Smith mellett Julian Simon is előtte végzett.

A királykategóriában a címvédő, az első két futamon egyaránt második Valentino Rossi végzett az élen: több mint háromtizeddel előzte meg a suzukis Loris Capirossit.