Huntelaar inspirálja a Realt

A Real Madrid három góllal nyert vasárnap a vendég Almería ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában. Klaas-Jan Huntelaar ismét oroszlánrészt vállalt.

Huntelaar nélkül nincs madridi támadójáték? A Bajnokok Ligája küzdelmeiből kimaradó holland ismét két remek villanással segítette a fővárosi csapatot.

A Real az első félidő derekán Marcelo lepattanót követő lövésével szerzett vezetést – a „gólpassz” Sneijder érdeme – az Almeira ugyanakkor nem „tette fel a kezét”, a kiscsapat több alkalommal is ráijesztett a bajnokra.

Fordulás után viszont a holland támadó percei következtek. Marcelo hatalmas kapufája után Robben végezhetett el szögletet, s a megcsúsztatott labdára érkezett az Ajax egykori üdvöskéje, aki tizenegy méterről elegánsan a kapuba emelt.

Huntelaar ismét csapata egyik legjobbja volt (Marca)

Szűk negyedórával később holland akció nyomán Sneijder tálalt Robben elé, a szélső lövését Diego Alves hárította ugyan, ám épp az arra sertepertélő Huntelaar elé, aki közelről nem hibázott. A téli szünetben érkező holland válogatott jelenleg nyolc gólnál jár.

A Real győzelme a jelek szerint nem befolyásolta a listavezető Barcelona játékosait, a katalánok ugyanis 6-0-ra lelépték a jobb sorsra érdemes Málagát.

A gólokból szinte a teljes gránátvörös-kék támadószekció kivette a részét, hiszen Xavi vezető gólja után Messi, Henry majd Eto’o következett, Alves találata után pedig a kettőig jutó kameruni állította be a 6-0-s végeredményt. A Barca’ őrzi tehát hatpontos előnyét a madridiakkal szemben.

Vadócz Krisztián csapata, az Osasuna a kiesési rangadón a 92. percben szerzett találattal győzött az Espanyol ellen. A magyar játékos végig a cserepadon ült.

primera división, 28. forduló

Getafe-Recreativo 2-1 (0-0)
Gól: Soldado (63., 67.), ill. Maldana (47.)

Real Madrid-Almería 3-0 (1-0)
Gól: Marcelo (23.), Huntelaar (52., 65.)

Osasuna-Espanyol 1-0 (0-0)
Gól: Nekounam (92.)

Deportivo-Real Betis 1-1 (1-1)
Gól: Verdu (8.), ill. Sergio Garcia (32.)

Numancia-Gijón 2-1 (1-0)
Gól: Barkero (43.), Goiria (54.), ill. Barral (46.)

Santander-Valencia 0-1 (0-0)
Gól: Mata (77.)

Barcelona-Málaga 6-0 (4-0)
Gól: Xavi (19.), Messi (25.), Henry (32.),Eto’o (43., 57.), D. Alves (51.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 69 pont, 2. Real Madrid 63, 3. Sevilla 54, 4. Villarreal 48, 5. Atlético 43 (56-41), 6. Valencia 43 (48-40)