A Kielt biztosan elkerüli a Veszprém

Az orosz Medvegyi Csehov, a horvát HC Zagreb vagy a félelmetes spanyol Ciudad Real lehet az MKB Veszprém ellenfele a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A sorsolást hétfőn (ma) 18:30 órakor rendezik Bécsben.

A magyar bajnok annak ellenére meg tudta nyerni csoportját, hogy szombaton kikapott a vendég Montpellier-től, ugyanis a német Flensburg végül vereséget szenvedett Leónban.
A csoportelsőkhöz sorsolják a másodikokat, a Veszprém és a Flensburg nem kerülhet össze.

A Ciudad Real azért végzett a második helyen, mert a világ pillanatnyilag legjobb együttesével, a német THW Kiellel volt azonos kvartettben. A spanyol gárda lenne a legerősebb ellenfél a lehetséges háromból. A Ciudad Real szeptember 21-én Veszprémben, éppen a házigazdát
32-28-ra legyőzve nyerte meg az európai Szuperkupát, a Bajnokok
Trófeáját.

Ugyanakkor nem szabad lebecsülni a HC Zagrebet sem, amelynek a gerincét a világbajnokságon ezüstérmes horvát válogatott adja. A csapatban olyan sztárok játszanak, mint Ivano Balic, Igor Vori, vagy a veszprémi időkből jól ismert Kiril Lazarov. A macedón klasszis néhány hete a vébé gólkirálya lett, és a BL-ben is ő vezeti a vonatkozó listát 83 találattal.

A BL-negyeddöntőben az első mérkőzéseket március 25. és 29., a visszavágókat április 1. és 5. között kell megrendezni. Az biztos, hogy a második meccset Veszprémben játsszák.

Férfi BL, középdöntő, végeredmény
I. csoport:
1. Hamburg 10 pont
2. Csehov 6
3. Portland SA 6
4. FC Köbenhavn 2

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek: Csehov-Portland 34-26, Portland-Csehov 33-27

II. csoport:
1. Rhein-Neckar 8 pont
2. HC Zagreb 8
3. Chambéry 8
4. Celje 0

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek: Zagreb-Löwen 33-33. Löwen-Zagreb 27-27, Zagreb-Chambéry 30-32, Chambéry-Löwen 25-23, Chambéry-Zagreb 26-30, Löwen-Chambéry 40-25.

III. csoport:
1. VESZPRÉM 8 pont
2. Flensburg 6
3. León 5 (177-178)
4. Montpellier 5 (154-158)

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek: León-Montpellier 25-21, Montpellier-León 34-34

IV. csoport:
1. Kiel 10 pont
2. Ciudad Real 10
3. Barcelona 4
4. GOG 0

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek: Kiel-Ciudad Real 33-26, Ciudad Real-Kiel 35-33