Görbiczék kiengedték a kezükből a győzelmet

A szinte végig vezető Győr 26-26-os döntetlent játszott a montenegrói Podgorica vendégeként a női kézilabda BL középdöntőjében, és ezzel együtt nagy lépést tett az elődöntőbe kerülés felé.

A Győr két hete, hazai pályán csak remek hajrájának köszönhetően nyert Zsiga Gyula és Kindl Gabriella alakulata ellen.

Kapkodva kezdett mindkét gárda, az első gólra öt percet kellett várni, aztán Vérten triplájával beindult az ETO is. Pálinger védéseinek is köszönhetően sikerült elhúznia a vendégeknek, akik negyedóra elteltével már 7-4-re vezettek.

A lendület maradt, a 21. percben már 12-5-re ellépett a magyar bajnok. A hazaiak feljavuló védekezése után Konkoly Csaba vezetőedző időt kért, és csapata végül ötgólos előnnyel vonulhatott a pihenőre.

Tomori remekelt a montenegróiak ellen (MTI)

A folytatásban felváltva estek a találatok, a vendégektől főleg Tomori volt veszélyes. Idővel egyre keményebb védekezésre váltott a Buducnost, és emiatt akadozott a győri támadásvezetés, de így is állandósult a 4-5 gólos ETO-előny.

Zsiga Gyula vezetőedző az 52. percben, 20-25-nél időt kért, együttese ezt követően sorozatban háromszor is “beköszönt”.

Az idény végén távozó Herr Anita betalált, ám Kovacsicsot kiállították, a hátrányban pedig minimálisra apadt a győri előny. Az utolsó támadás a Podgoricáé volt, és végül Bulatovic egyenlített 20 másodperccel a vége előtt.

A Győr március 15-én a szlovén Ljubljanát fogadja és ha nyer, bejut az elődöntőbe. Végül március 21-én a román Valcea lesz az ellenfél, ugyancsak otthon.