Újabb meccset nyert Szávay

Biztosan lesz magyar a 220 ezer dollár összdíjazású acapulcói salakpályás női tenisztorna főtábláján, a legjobbak közé kerülésért Szávay Ágnes és Arn Gréta csap össze hétfőn este. A ranglistán Szávay nyert meccs nélkül javított.

A legelőkelőbben rangsorolt magyar játékos csapnivalóan kezdte az idei évet, első idei győzelmére sokáig kellett várni, de talán most kilábal a hullámvölgyből. A fiatal magyar teniszező az acapulcói torna selejtezőjének első körében két sima szettben verte az argentin Salernit, majd a következő körben a svéd Larson 6:3, 1:0-s állásnál visszalépett.

Arn az első körben a spanyol Cabezával került össze, ellenfele az elveszített első szett után feladta a mérkőzést. A második fordulóban a francia Sanchez várt a magyar játékosra, aki az elveszített első szett után hengerelt.

Két meccset nyert sorozatban (MTI/EPA)

A legfrissebb világranglistán még nem szerepelnek az acapulcói eredmények, Szávay (28.) azonban nyert meccs nélkül is javított egy helyet a múlt héthez képest. Czink Melinda (71.) két pozíciót rontott, akárcsak Arn Gréta. Az élcsoportban nem történt jelentős változás, továbbra is Serena Williams áll az élen, Szafinát és Jankovic-ot megelőzve.

A férfiaknál a Buenos Airesben diadalmaskodó spanyol Tommy Robredo bekerült a legjobb 15 közé a legfrissebb listán, amelyet továbbra is magabiztosan vezet honfitársa, Rafael Nadal.